Cytat:
DJ_Lucky napisa***322;(a)
Kupiłem w firmie Komputronik poprzez wysyłke, piszą tam że dają na nagrywarke tylko rok! W takim razie moge sie teraz ubiegać o wyższą gwarancję jeżeli z tego co mówicie producen daje 2 lata, czy teraz juz za późno?
|
wracając do tego wątku ...

NIE możesz ubiegać się teraz o dłuższy okres gwarancji (mogłeś negocjować warunki gwarancji przy zakupie - teoretycznie). Przysługuje Ci natomiast gwarancja producenta, więc jeśli padnie po roku to możesz udać się bezpośrednio do serwisu Lite-On'a (osobiście nie wiem, czy jest w Polsce ale...). Gwarancja producenta niekiedy jest liczona nie od daty nabycia przez konsumenta, a od daty produkcji.
Czy serwis może wykryć, że nagrywarka była flashowana - nie byłbym pewien, czy nie. Przynajmniej teoretycznie jest to możliwe. Jednak w praktyce raczej sobie odpuścili taką opcję. Nie ma jednak pewności, czy po awarii sprzętu będzie w ogóle możliwe przywrócenie oryginalnej wersji biosu - a wtedy na pewno wykryją.