Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.04.2005, 14:07   #1
lukand
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.10.2004
Posty: 31
lukand w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak zapewnić najwyższą jakość filmu DVD wyprodukowanego ze źródłowego pliku MPG?

Korzystam z karty wideo DVC 120 firmy Pinnacle do archiwizowania materiału filmowego z twardego dysku satelitarnego tunera cyfrowego oraz programów telewizyjnych. Formatem zapisu jest MPG z jakością DVD. Jedną z cech, która mnie zastanowiła jest fakt, że długość pojedynczej sceny nie może przekraczać w tym przypadku 87 minut i 24 sekund (ma to podobno na celu zachowanie warunku nieprzekroczenia pojemności płyty jednowarstwowej przy tworzeniu płyty DVD z filmem. Z moich obserwacji wynika też, że maksymalna długość zapisanej w opisany sposób sceny nie osiąga nigdy magicznej dla systemu plików FAT32 wartości granicznej 4 GB (przeważnie od 2,5 do 3 GB). Z literatury dotyczącej tworzenia filmowych płyt DVD dowiedziałem się, że maksymalna długość filmu bez utraty jakości dla jednowarstwowej wynosi 54 minuty. Z drugiej strony 87 minut i 24 sekundy to przecież więcej niż 54 minuty. Mam wobec tego trzy pytania.

1) Czy zapis filmu w formacie DVD z pliku MPG, którego czas odtwarzania osiąga 87 minut i 24 sekundy w przypadku płyty jednowarstwowej oznacza obniżoną jakość filmu?

2) Czy istnieje graniczna wielkość pliku MPG, po przekroczeniu której utworzenie filmu DVD na jednowarstwowej płycie oznaczać będzie obniżoną jakość filmu?

3) Czy jedynym pewnym kryterium zagwarantowania, że nie stracimy na jakości przy tworzeniu jednowarstwowej filmowej płyty DVD ze źródłowego pliku MPG (lub ich grupy) jest jego czas odtwarzania lub suma czasów odtwarzania zestawu plików MPG?
lukand jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online