Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.04.2005, 22:13   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmm... ja dokładnie nie wiem co to znaczy co napisałeś:

...dokonuję przy wykorzystaniu przewodów RCA podłączonych do karty wideo z łączem USB 2.0...

Gdyż przewody RCA to są zwykłe chinche, które przenoszą sygnał analogowy (zwykle) a dodatkowo piszesz o łączu USB 2.0 czyli stricte cyfrowym - to w jaki sposób przenosisz te dane do kompa? - w sposób analogowy z ponową cyfryzacją w jakiejś karcie kompa (RCA) czy cyfrowy (USB), gdyż to trochę zmienia postać rzeczy...

Co do tych szacunkowych przeliczeń - to pozostają one w mocy niezależnie od wszystkich czynników zewnętrznych, gdyż dotyczą standardu MPEG2 wpisanego w specyfikację DVD Video - inaczej nie będzie

Odnośnie punktu pierwszego - jeżeli przenosisz swoje zdane bezstratnie - w postaci strumienia z karty do kompa - wtedy najlepiej nie ruszać przepływności bitowej oryginału wcale - ewentualnie doprowadzić do ładu strumień MPEG2 do zgodności z DVD Video i tyle. Tutaj nic nie poprawisz - możesz tylko stracić...
Jeżeli przechwytujesz swoje dane analogowo, to wtedy nie ma sensu ustawiać tej przepływności większej niż 4Mb/s przy kodowaniu do MPEG2. Programy satelitarne nie nadają z większą ŚREDNIĄ przepływności bitową (zaznaczyłem ŚREDNIĄ, gdyż wszystkie rozważania takiej przepływności właśnie dotyczą - musiałbyś nabyć (lub może już masz) trochę wiedzy z zakresu samego kodowania, żeby lepiej się w tym odnajdować - to forum jak i portal CDRinfo jest kopalnią takiej wiedzy, więc dobrze trafiłeś...)

Odnośnie punktu drugiego - w Twoim tunerze nie wiem jak to zrobić - być może nie ma nawet takiej możliwości. Na kompie da się to zrobić, choćby programem DVDLab Pro - ma tam wbudowany taki sprytny analizer dodam rzeczywistej średniej przepływności bitowej - program jest dostępny w 30 dniowej wersji trial...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post