Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.04.2005, 21:50   #4
ocobiega
Bywalec
 
Data rejestracji: 17.10.2004
Posty: 66
ocobiega zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja ustawiałem Arial Bold rozmiar 26 bottom margin 35. To trochę wysoko ale u mnie chodziło głównie o to żeby nie ucinał mi napisów na dole, mam taki telewizor który ucina kawałek obrazu na dole i zbyt mała wartość powoduje ucinanie dolnego wiersza na TV. Oczywiście na komputerze jest wszystko ok ale zależy mi głównie żeby było ok na stacjonarnym dvd + tv. O ile dobrze pamiętam to przy tych ustawieniach co podałem przy filmie 2,35:1 napisy są w całości pod obrazem a przy 1,85:1 jedna linia na obrazie i jedna pod. Możesz zmniejszać tę wartość ale pamiętaj że dużo jest takich telewizorów co ucinają kawałek obrazu z każdej strony i na niektórych może wystąpić opisany przeze mnie efekt. Najlepiej zrób sobie kilka próbnych nagrań na dvd+-rw przy różnych wartościach i zobacz jak to się prezentuje na twoim zestawie. Możesz do tego użyć fragmentu filmu np. często dostępne sample z dowolnym plikiem napisów (oby tylko coś było w tych napisach np. w pierwszej minucie filmu). Ja właśnie tą metodą doszedłem do najlepszych dla siebie ustawień.
Pozdrawiam i życzę owocnych prób
ocobiega jest offline   Odpowiedz cytując ten post