Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.05.2005, 22:07   #1
trytco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.04.2005
Posty: 14
trytco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Authoring DVD - problem z dźwiękiem

Witam ...

Mam problem, który dręczy mnie od długiego czasu i nie mogę go rozwiązać (a próbowałem wiele razy i na wiele sposobów). A mianowicie:
-zgrywam film na kompa za pomocą karty TV Leadtek Winfast PVR2000 do formatu Mpeg2 PAL (karta ta wyposażona jest w sprzętowy kodek Mpeg2, a co za tym idzie koduje w "locie" i bez straconych klatek)
- do karty dodano oprogramowanie Ulead Video Studio 8 SE, w którym "przycinam" materiał filmowy wraz z audio i otrzymuję końcowy materiał w postaci Mpeg2 (audio+video)
- ponadto dołączono program Ulead DVD Movie Factory 3 SE, w którym authoringuję plik Mpeg2 do formatu DVD (ifo+vob)

I tu pojawia się problem: plik Mpeg2 nie wykazuje żadnych błędów (sprawdzany), a materiał DVD ma błąd synchronizacji audio do video (im dłuższy film tym większe opóźnienie audio do video).
Przeczytałem wiele postów dot. authoringu i obróbki video i audio. Starałem się sam znaleźć rozwiązanie, ale nadal bez efektu. Przypuszczam, iż robię gdzieś mały błąd, który wpływa na tak nieszczęśliwy wynik końcowy.
Próbowałem różnych rozwiązań i różnego oprogramowania (oprócz Ulead również DVDLab, Nero Vision Express i inne, oraz dodatkowe "wyspecjalizowane" typu BeSeet) i otrzymywałem ten sam efekt. Co gorsza błąd pojawia się na dwóch różnych komputerach z innymi systemami.

Co począć z tym diabelstwem

Oto konfiguracje komputerów:
- PIERWSZY: AMD Athlon XP 2800+; 512 MB DDR 400; Creative GeForce 32 MB AGPx4; Płyta DFI AD77 KT 400; Sound Blaster Live! 5.1; HDD Seagate 160GB Ata 100;
- DRUGI: AMD Sempron 2500+; 512 MB DDR 400 (dual channel); płyata Abit NF7 N-Force2 (+sound); Gigabyte NVidia GF 6600 AGPx8; HDD Seagate 120GB Ata100;

ps. Przepraszam Moderatorów za podobny do poprzednich moich postów, ale nie mam odpowiedzi na nie i starałem się w tym poście zaktualizować moje dane oraz doświadczenia oraz uzyskać (może) odpowiedź (rónież od nich) - wszelkie pomysły mile widziane ...
trytco jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online