Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.05.2005, 18:43   #1
dark_skeleton
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika dark_skeleton
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Posty: 9
dark_skeleton w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy JLMS XJ-HD166S problemy z płytami CD i DVD

Witam. Mam spory problemik z moim DVD-ROMem. Otóż w pewnym momencie (zdaje sie po zakupie nagrywarki DVD) nagrałem swoją pierwszą płytę DVD+R. Byłem bardzo szczęśliwy, bo działała w nagrywarce. Włożyłem ją do mojego XJ-HD166S i... i nic. Mielił tak płytę z 40 sekund, a w końcu dał sobie spokój i tylko diodka stanu co jakiś czas mrugała do mnie bezczelnie trzy razy (3 mrugnięcia, stop. trzy mrugnięcia, stop itp. itd). Wyciągnąłem płytę, włożyłem ją jeszcze raz i... działa!!! Ciekawe, prawda? Od tej pory płytka DVD działała bez problemu... Ale napęd nie przewidział, że będę chciał jeszcze kiedyś włożyć płytkę CD... Więc pewnego razu kupiłem pisemko z CDkiem i... ZNOWU BEZCZELNIE MRUGA. No nic, wyciągnąłem, włożyłem i działało. Po jakimś czasie stało się coś nowego: napęd w ogóle nie rozkręcał płytki. Niby coś tam próbuje, ale tylko zawiesza system. I nie ważne, czy to CD, czy DVD. Dopiero po którymś (czasem nawet i 7) razie zaczynał się kręcić, a i wtedy czasami zaczynał znowu mrugać i trzeba było zaczynać od nowa. W końcu się wkurzyłem i go rozkręciłem: sporo było w nim kurzu, więc wszystko ładnie wyczyściłem. No dobra - teraz działa, tzn. rozkręca i widzi płytki za pierwszym razem, ale... po jakimś czasie (np. minucie lub dwóch) pracy, zaczynają się problemy. Zupełnie tak, jakby sie płyta nagle porysowała, czy akby była tak brudna, że się jej nie da odczytać. I nie ważne, czy płyta jest świeżo nagrana czy kupiona. I tak wyjdzie na to, że jest niemożliwa do odczytania. I tak np. odtwarza minutę filmu, potem się zacina DVD. Jak wyjmę i włoże płyte, to moge (po szybkim przewinięciu) obejrzeć drugą minutę filmu itp. itd. Nie mam pojęcia, czemu tak jest. Firmware jest nowy (DS1E). Proszę o pomoc!

P.S. sorki, że tak opisowo, ale przynajmniej wiadomo, co się ostatnio w nim działo. Moja konfiguracja:

PIV 3,06GHz
512MB RAM
80GB HDD
JLMS XJ-HD166S DS1E
LITE-ON DVDRW SOHW-1653S CS0M
WinFast GeForce 6600 PX PCI-Express 128MB

Swoją drogą, ciekawe, czy już ktoś miał taki problem...
dark_skeleton jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online