Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.05.2005, 14:59   #8
trytco
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.04.2005
Posty: 14
trytco w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam Agaitom ...
Jak już wcześniej napisałem, próbowałem prawie wszystkiego, ale ja nie poddaję się. W ostatnich dniach również doszedłem do podobnego wniosku (sprawdzałem również podobne posty na forum Ulead). I tu pojawia się światełko w tunelu !!! Jeżeli jest to opóźnienie sprzętowe, to trzeba spróbować przyciąć ścieżkę audio o kilka, kilkanaście milisekund na jej początku (lub więcej, ale mniej niż 200 ms). Nie wpłynie to wyczuwalnie na przyspieszenie dźwięku na początku filmu, a poprawi synchronizację. Dlaczego tak się dzieje to nie wiem, ale gdy kiedyś przerabiałem nagrany materiał na divx to skutkowało. Przypuszczam, iż trzeba znaleźć metodą prób i błędów to przesunięcie i stosować do pozostałych nagrań. W chwili, kiedy piszę tego posta nie mam jeszcze 100% pewności, ale zacząłem pierwsze próby z programem Cuttermaran, który pozwala zczytać dokładną długość ścieżek (audio i video) co do ms. Można również w nim załączyć preview mixujące w czasie rzeczywistym te dwie ścieżki. Pierwsze próby są dość obiecujące, jednak nie miałem czasu wykonać authoryzacji materiału do DVD. Jak tylko coś osiągnę (dobrego lub złego) powiadomię w kolejnym poście.

Pozdrawiam
trytco jest offline   Odpowiedz cytując ten post