Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.05.2005, 13:59   #10
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
z gory sie przyznaje, ze jeszcze nie przegladnalem wszystkich zrzutow ale rzuce juz kilka moich uwag:

- shrink obcina tylko "wystajacy" material wiec nie moze dac wysokiej jakosci ale nie zawsze jest sens czekac na kilka przebiegow CCE czy procodera

- CCE daje najlepsza jakosc, ale korzystajac z niego trzeba dany kawalek naprawde dlugo mielic - wiem, jakosc ponad wszystko ale jednak...

- LCD nie oddanaje kolorow z taka wiernoscia jak CRT, stad nie jest najlepsza baza do porownan

- przy takich testach pamietac nalezy, ze jest to film i porownywanie jakosci pojedynczych klatek niekoniecznie musi byc miarodajne w kontekscie dynamiki, ruchu - algorytmy kompresji przewiduja nastepstwo kolejnych klatek po sobie, to nie tylko zestaw jpg'ow

- CCE jest krolem, ale przy rekompresji DVD, jezeli chodzi o kompresje materialu z kamery cyfrowej AVI DV to mnie sie bardziej podobaja kolory, ktore produkuje procoder, kiedys pisal juz o tym cobraverde i ja mam podobne odczucie

- strata 1.7 GB z filmu to nie zawsze jest duzo - jak film jest krotki, o malej zlozonosci scen i zajmuje 8 GB to obciecie z niego nawet 2 GB i kompresja w porzadnym kodeku moze byc niezauwazalna :cool:

- nie zgadzam sie z Czołgistą, robota artoora jest potrzebna, trzeba kontrolowac CCE czy dalej kroluje, sadze ze mona go dogonic wiec czekam na taki program, chociaz na razie zakochany jestem w procoderze i w ogole w canopusie
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post