Cytat:
Napisany przez sinobrody
Po tym jak założyłem topik o studiach na informatyce straszna dyskusja wyszła, na jakie studia iść powinno się. No i wyszło tak, że studenci z panstwowych kłócili`się z tymni z prywatnych. No i ja teraz mam problem, bo nie wiem nadal gdzie iść
Pytane jest takie - czy lepsze są uczelnie prywatne czy państwowe? Bo ja mniej się interesuję czystym programowaniem, bardziej się chcę skupic na bazach. To gdzie lepiej na tym wyjdę?
|
Wydaje mi sie ze dobrym wyborem jest panstwowa uczelnia i tok studiow dzienny.
Uzasadanienie:
1. Od tego roku na dyplomie napisane jest w jakim toku odbywaly sie studia
2. UE nie honoruje dyplomow ze studiow zaocznych
3. Panstwowa uczelnia ma wiekszy prestiz, latwiej pozniej o prace,
4. Dzienne studia to dzinne studia, takim nic juz nie dorowna
Cytat:
Wiekszosc osob dostaje prace po znajomsci . Idz na panstwowa uczelnie, raz ze za nia nie placisz, a dwa ze poczujesz odpowiedni klimat.
|
Studiowanie dzienne wcale nie jest tansze od zaocznego, chyba ze studiujesz tam gdzie mieszkasz, a wtedy trudniej o poczucie klimatu.
Ale dwoma rekami jestem za dziennymi, z praca nie jest zle, moj kolega juz podczas studiow mial prace w Motoroli i do dzisiaj tam pracuje, inna sprawa ze byl najlepszy na roku.