Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum. Dostałem adres Waszej stronki, jako do ludzi którzy wiedzą dużo o nagrywaniu płytek

Przeszukałem forum, jednak nie znalazłem nic na temat interesującego mnie problemu.
Mam nagrywarkę CD R/RW LG 52x32x52. Jak ja kupiłem od początku miałem problemy z nagrywaniem, zawsze pod koniec wypalania 85-90% pojawiał sie błąd zapisu, czasmi jednak udawało sie coś nagrać. Myślałem ze to wina kompa ze wzgledu na to że był strasznie zamulony (wirusy, dialery itp.) Niedawno przeinstalowałem system od nowa i mimo to nadal częsciej jest błąd niz udane wypalenie płytki Probowałem na płytkach różnych firm, nagrywałem z prędkością 8x a i tak nie ma poprawy. Nie ma znaczenia również co chce nagrywać, czy jako dysk z danymi, płytka audio, czy cos innego. Używałem do nagrywania Nero które dostałem wraz z nagrywarką, później załatwiłem pewłną wersję najnowszego nero, jednak nic sie nie poprawiło
Miał ktoś takie objawy, co to może byc? Dowiedziałem sie ze moge mieć "nie ekraniowaną" taśmę łączącą nagrywarke z kompem, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Acha nagrywarkę podłanczałem zarówno pod taśmę z dyskiem systemowym, jak i pod oddzielną.
W trakcie rozpoczęcia wypalania pojawia sie taka lista:
a tak sie wszystko kończy
Zmieniłem firmware nagrywarki na najnowszą wersję, jednak bez zmian. Probowałem nagrywać na płytki różnych marek i przy użyciu różnych programów. Zawsze wyskakuje błąd przy wypaleniu około 90% płytki. Wygląda to mniej wiecej tak, że do 89% wypala normalnie (cicho), po czym napęd zaczyna głośno pracować (tak jak by sie rozpędzał) i wyskakuje błąd zapisu.
Dowiedziałem sie ze moze to być wada mechanizmu/elektroniki pozycjonowania lasera. Co tym myślicie? Czy to moze być przyczyną? Czy opłaci sie to naprawiać i ile może kosztować?
Pozdrawiam