Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.05.2005, 21:33   #1
sauron2003
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.05.2005
Posty: 7
sauron2003 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
plynnosc DVD vs DV po raz kolejny

witam forumowiczow,

prosze o pomoc, nie mam juz sily z ta plynnoscia

Probowalem wszystkich mozliwych koderow MPEG2, zmienialem setki opcji, przeczytalem wszystkie fora i dochodze do wniosku, ze "cięcie" obrazu przy ruchu kamery w porownaniu z super plynnym plikiem avi DV jest chyba nieuniknione. Tylko, ze akurat dla mnie pozbawia sensu konwersji DV do DVD.

Przyczyne cięcia widac najlepiej na komputerze na stopklatce. Zalozmy, ze filmujemy jadacy samochod (nie jedzie zbyt szybko). Na stopklatce pliku avi DV mamy ostry obraz samochodu, na stopklatce pliku MPEG2 ten sam samochod ma "towarzysza" przesunietego o powiedzmy pol cm. Czyli interlace. Stad pewnie ten brak plynnosci. Oczywiscie na TV taki efekt powinien byc niewidoczny, ale niestety jest...

Nie rozumiem dlaczego tak jest - nie istotne czy upper czy lower field ustawimy jako pierwszy.

Dlaczego w pliku DV tego nie widac Czy to na komputerzy czy na TV obraz DV jest b. plynny, ten sam obraz w MPEG2 juz nie Przeciez oba sa interlaced...

Moze ktos mi wytlumaczy czemu nie da sie uzyskac plynnego mpeg'a nawet przy tak duzych bitrate'ach i kilku pass'ach.


Z gory dzieki za pomoc,

Piotrek

edit:

sprawdzilem, zrodlo w DV jednak MA przeplot, problem tylko polega na tym, ze ow przeplot podczas kompresji do mpeg jest w skutek kompresji "rozmywany" i stad powstaje efekt ducha (przesuniecia) np tego samochodu.

I teraz moje pytanie. Czy nie mozna przeplotu wprowadzic PO kompresji do mpeg2? bo jesli wprowadzimy go przed kompresja - zostanie on "rozmyty" i powstanie w/w

Ostatnio zmieniany przez sauron2003 : 27.05.2005 o godz. 22:39
sauron2003 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online