Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.06.2005, 21:17   #1
Vladzik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Posty: 1
Vladzik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kamera mini DVD - VOB'y, łączenie filmów z kamery

Witam

Na początku chciałbym zaznaczyć iż przejrzałem sporo tematów na forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Mam kamere mini DVD firmy SONY. Nagrałem na niej 4 filmy i teraz chciałbym je połączyć w jedną całość. Chciałbym też wyciąć pare scen, jak również w jednej ze scen wyłączyć całkowicie głos, da się tak ?
Problem jest tego typu, że przy nagrywaniu kamera na każdej płytce tworzy osobne MENU. No i teraz mam 4 płytki mini DVD, każda stanowi jakby odrębny film, posiadając własne menu. Zależy mi na złożeniu tego w jedną całość (wątpie czy się zmieści na jednym normalnym dvd więc chyba trzeba to pociąc jeszcze na dwa)

Mam te filmy zarówno na płytkach jak i zrzucone na dysk w postaci vob'ów. Wygląda to tak:
cd1:
Video_ts.bup
Video_ts.ifo
Video_ts.vob
Vts_01_0.bup
Vts_01_0.ifo
Vts_01_1.vob
Vts_01_2.vob

cd2:
Video_ts.bup
Video_ts.ifo
Video_ts.vob
Vts_01_0.bup
Vts_01_0.ifo
Vts_01_1.vob
Vts_02_0.bup
Vts_02_0.ifo
Vts_02_1.vob
Vts_02_2.vob
Vts_03_0.bup
Vts_03_0.ifo
Vts_03_1.vob

następne płytki wyglądają podobnie.
Pytanie: jak to wszystko połączyć w całość? może być nawet bez początkowego Menu. Jak wyciąć poszczególne sceny (nie całe chaptery), jak wyciszyć głos w określonym miejscu (np. od 3minuty do 4minuty)

Od razu zaznacze, że jestem początkujący i nie znam się na tych wszystkich programach ripujących, zamieniających, edytujących - więc jeśli to możliwe prosiłbym o w miare prostą instrukcje co mam zrobić.

dzięki
pozdrawiam
Vladzik jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online