Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.06.2005, 07:48   #1
fender70
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Posty: 10
fender70 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Authoring - plik mpg z karty dvb Sky Star2

Mam problem - jak zrobić żeby plik mpg o wielkości 2,6 Gb zgrany z tv sat (Sky Star2) zaimportować do programu TMPGEnc DVD Author. Gdy próbuję ten plik otworzyć pojawia się komunikat "this is illegal video file, for dvd standard you can only use MPEG-1 or MPEG-2 Video". Co mozna wykombinować żeby się powiodło?
Próbowałem innego sposobu - najpierw otworzyłem ten plik w programie Digital Media Converter aby go przekonwertować w standard DVD. Digital Media Converter bez problemu go otworzył i przerobił tak że mogłem go otworzyć w TMPGEnc DVD Author ale pojawił się następny problem: przerobiony plik został skrócony i obcięty z 2,6 Gb na 0,99 Gb. A w ogóle już jak go otworzyłem w DMC (przed konwersją) to zobaczyłem że ma długość 25min a nie 2h. Dodam że później sprawdziłem to samo z plikiem małym (12Mb) i też skrócil go na 8 Mb więc nie jest problem z wielkością plików tylko z czym innym.
Zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę. Ten plik zgrany z tv sat o wielkości 2,6Gb (dł: 3h05min)został otworzony w Digital Media Converter i miał 25 min długości (dokł 25.24 min). Gdy otorzyłem ten sam plik w odtwarzaczu Windows Media Player miał dokładnie tę samą długość (24.25min) tyle tylko że po tym czasie odtwarzacz odtwarzał dalej (odtworzył wszystko ) tylko czas się zatrzymywał a WMP odtwarzał całość do końca. Bez problemu plik odtwarzał tylko program WinDVD tzn. zgodnie z podanym czasem bez zakłamań.
W czym jest problem i co zrobić żebym mógł otworzyć ten duży plik w którymś z programów i zrobić płytkę DVD.
Jest jeden program który bez problemu otworzył i przerobił ten plik mpg 2,6 Gb i go nie skrócił - wszystko zrobił dobrze , nawet ładnie menu i potem wypalił na dvd - Ulead DVD MovieFactory 3 ale ten proces trwał ok 3h i przy każdym kroku twardy dysk pracował i robił to samo - najpierw przy otwarciu pliku i potem w programie także chyba z 5-6 razy musiałem czekać po ok 30 min aż skończy pracę aż dopiero na końcu program wziął się za analizę materiału także trwało to wszystko ok 3 godzin.
POMOCY !!!
fender70 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online