Dyskusja: [ZDJĘCIA] Makro
Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.06.2005, 21:39   #87
TOMMYx
fotograf
 
Data rejestracji: 28.10.2004
Lokalizacja: P.O.L.A.N.D.
Posty: 16
TOMMYx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Calme
@TOMMYx gratuluje warsztatu, fotek i strony palce lizac
Natomiast mam pytanie typowego laika i poczatkujacego
Jak i czym robi np zdjecia "guru" z watku makro na CyberFoto.pl - "FotomaN", ze wychodza mu az tak wielkie powiekszenia jak np ta mucha i zblizenie na oczy - czy tez inne robale gdzie mozna doslownie policzyc kazdy was przy pyszczku i czesci oka, itp ?? (Bo np twoja mucha jest tez super ale mimo wszystko to nie ten sam stosunek wielkosci powiekszenia) Wiem, ze ma on obecenie Canona 350D ale jakie ma soczewki o tym nie mam pojecia - poczatkowo pisal iz "w fotografowaniu makro sluzy mi sprzet Olympus C765 ze szklami powiekszajacymi (nie zakupione w sklepie)".

Co do samego Raynoxa - sa rozne zdania - jedni wola jego inni zestaw soczewek - powiem tak jak narazie jestem zadowolony - co do statywu masz swieta racje trudno troche latac za motylami z nim ale mysle, ze jakies robaczki ciekawe sie da zrobic i nie bedzie tak zle - jestem cierpliwy moge lezec w trawie i pol dnia hehe
Przegladajac natomiast samo forum i watek o makro widzialem naprawde swietne zdjecia zrobione przy uzyciu tego konwertera (nawet wlasnie z fuji s5500) jak i zdjecia zrobione z szklami powiekszajacymi i dla mnie jako laika nie widac wcale roznicy no chyba, ze mowimy o robalach FotomaN'a
Link do stronki, który podałeś na początku tego topic'a nie działa, ale z tego, co widzę w podpisach pod fotkami Fotoman'a, używa on soczewek.
Nie wiem, czy własnej roboty, czy też zakupionych w sklepie (chociaż opis sugeruje, że nie zakupionych sklepie, ale przecież mogły być zakupione na giełdzie lub na Allegro ... ) )

Z racji tego, że obecnie używa on Canona EOS 350D, więc może korzystać zarówno z soczewek nakręcancyh na obiektyw jak też z pierścieni pośdrenich czy mieszka.

Ja od niedawna również fotografuję 350tką i używam właśnie pierścieni pośrednich i soczewki macro. Czekam na pogodę i chwilę wolnego czasu, a wtedy lecę na łąkę .....

Tak na marginesie - najlepsze do tego typu fotografii są obiektywy makro, ale ich cena odrzuca mnie na chwilę obecną
__________________
Pozdrawiam, T.
TOMMYx jest offline   Odpowiedz cytując ten post