Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.06.2005, 10:39   #1
oxygene
Bywalec
 
Avatar użytkownika oxygene
 
Data rejestracji: 26.03.2004
Posty: 27
oxygene zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Poważny problem LG i LiteON CD-RW 24x

6 płyt cd-rw 24x straconych w przeciągu paru miesięcy.... i to nie jest wcale wina marnych płytek. Odkryłem (wy zapewne też) że jest ścisła niezgodność pomiędzy tymi dwiema nagrywarkami jeśli chodzi o nagrywanie (kasowanie) płyt 24x cd-rw. Płyty zostają trwale uszkodzone. Jeśli coś było nagrane na LG (prawdopodobnie na jakimkolwiek) a następnie płytka zostanie włożona do napędu LiteON; może nie zostać odczyta, jeśli odczyta się zawartość i ma się chęć skasowania jej lub nagrania coś na niej; płyta po nagraniu staje się nieczytelna i w zasadzie nadaje się do wyrzucenia, tak było za każdym razem.
3 różne LG i 2 różne LiteON. Więc jest ten problem. Jeśli nagrana płytka została nagrana na LiteON'ie to LG; napewno ją przeczyta (chyba, -więcej testów jest potrzebnych) nagra ją (może być potem problem z odczytem, śr. 10x), gdy odczytuję taką spreparowaną płytkę na LiteON'ie; są problemy z odczytem; więc ją kasuje, można i nawet nagrać lecz odczyt jest niemożliwy.

Konkluzja:

Masz LiteON'a to nigdy ci nie wolno kasować i nagrywać płytki cd-rw 24x na LG, a jeśli masz LG to nie próbuj kasować lub nagrywać na LiteON'ie. Stałe uszkodzenie płyty CD-RW 24x gwarantowane! 12x - jeszcze nie badałem, myślę, że kiedyś jeszcze porobię parę testów, potrzeba $$$ na parę płyt cd-rw.

PS. Chciałbym aby odpowiadali na ten wątek Ci ludzie co zauważyli ten problem, a jeśli ktoś nie ma takiego problemu to niech się cieszy choć konstruktywna odpowiedź zawsze mile widziana.
PS2. Do badań używam Nero CD-DVD Speed 4
oxygene jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online