Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.07.2005, 23:39   #15
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
Więc może tamta wersja nie ma full - duplex ??
Brak tej funkcji to odległa przeszłość. Kodek zintegrowany na tej płycie ma ją na pewno. Dzisiaj nikt tego nie pisze w specyfikacji, gdyż jest to sprawa oczywista, a o tym problemie dawno zapomniano. Sprawdźcie jeszcze raz ustawienia, tam gdzieś tkwi problem.


@Ormianin

Poszperałem trochę w sieci i doszedłem do bardzo ciekawych wniosków. Twoja myśl o tym, że problem mógł zostać rozwiązany za pomocą odpowiednich sterowników jest zapewne słuszna. Przeczytałem o tym tutaj ftp://ftp.helion.pl/online/sblive/sblive-1.pdf na stronie 32. Jest tam napisane przy karcie SB AWE64 Value, iż obsługa full-duplex była emulowana dzięki uaktualnionym sterownikom (poprzez szybkie przełączanie trybów nagrywania i odtwarzania). Gdzie indziej znalazłem również informację, że model który ja posiadałem wymagał aktualizacji biosu aby działał pod win98 (ja używałem wtedy 95-ki). Możliwe więc, że gdybym uaktualnił bios i wgrał najnowsze drivery pod win98 to wszystko było by OK i miałbym w sterownikach taką opcję jak kolega ro29, bo wydaje mi się, że tak właśnie włącza się tą programową emulacje. Późniejsze modele miały już w pełni sprzętowe wsparcie.

Pozdrawiam.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post