Dyskusja: Canon A510...
Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.07.2005, 06:13   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez CIAPEK
witam!
kupuje Cyfrówke.
na pewno to Canon
na pewno A510 lub A520.
Do czasu byłem zdecydowany na A520... 4 Mega pixele to jednak już podstawa.
Inną sprawą jest, że np. Canon 2.1 mln. piks zrobi lepszą fote niż Sony 4 mln. pikseli.

Dziś trafiłem na bardzo ciekawą wypowiedź na jednym z forów foto...



czy na prawde przewaga 1 mln. pikseli nic nie daje w modelu A520 nad A510. Skoro mam mieć niy wyraźny obraz na najwyzszej rozdzielczosci to po co mi ta rozdzielczosc i po co przeplacac.
Jakoś może być identyczna? nawet lepszą może mieć A510?
Jedynie to właśnie ta różnica rodzielczosci zdjec.
Szczerze powiem, że rozdzielczosc 1024 zadowala mnie, ale zawsze nawet ta rozdzielczosc 1024 zalezy od aparatu od rozdzielczosci poczatkowej.

Dołóżcie swoje 3 grosze.
thx
Dla mnie ten cytat brzmi wiatygodnie i poszperałbym jeszcze w internecie na ten temat. Jest wiele forum dyskusyjnych, wiele stron zajmujących się testami, w tym kilka naprawdę profesjonalnych i można tam rozwiać swoje wątpliwości. Natomiast tak teoretycznie rozważając, to nie wiem, jak tam z rzeczywistą technologią, którą w aparatach zastosowano, ale jeżeli rzeczywiście w tym droższym pojawiają się szumy, to zdecydowanie bym go unikał. Mam podobny problem z Panasonicu Lumix FZ-20 i czasami bywa to naprawdę nieprzyjemne.

I już jeśli chodzi o samo porównanie tych dwóch modeli - nie róbmy takiego "wyścigu szczurów" jak swego czasu przy nagrywarkach, procesorach, czy czymkolwiek innym z branży komputerowej. Większa ilość pikseli na matrycy teoretycznie oznacza lepszą jakość otrzymanego zdjęcia, ale to tylko jeden z wielu parametrów, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że ten mniej ważny. Bo i tak wszystko zależy od zastosowanej optyki i jakości komponentów. 4MB cyfrówkę możesz już na targu kupić za kilkaset złotych (nawet 200 - 300), ale raz, że będzie ona firmy, której nazwy nawet nie wymówię, a dwa, że do wielu rzeczy ona się może nadawać (na przykład jako może niespecjalnie urodziwy, ale zawsze przycisk do papieru na biurko ), ale na pewno nie do robienia zdjęć.

Tak więc jak dla mnie podstawa - internet, testy i opinie, a potem decyzja. Ale przymknąłbym w tym momencie oko na symbol modelu i cenę i wybrał na podstawie innych parametrów.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post