Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.07.2005, 08:31   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
widze, ze wybrales na przekor trendom i modom matryce PVA - bardzo dobry wg. mnie wybor

mam monitor 101750B [od 51 rozni sie kolorem, moj jest szary, ty chcesz czarny] od stycznia
kupowalem w monitor.pl, poprosilem o przetestowanie matrycy pod katem jej sprawnosci. prosbe te spelniono [za co bardzo jeszcze raz dziekuje] i mam w ten sposob monitor BEZ martwych/uszkodzonych pikseli [sprawdzalem bardzo dokladnie]
gwarancja belineii jest nienajgorsza [z pamieci, nie mam jej pod reka]: w centrum [1/9 ekranu] nie moze byc ani jednego uszkodzonego, w pozostalych miejscach w sumie 9 lub maks 3 w obszarze 5*5 - powtarzam, pisze to z pamieci, warto sprawdzic to dokladnie]
matryce PVA, nawet przy uszkodzeniu subpiksela potrafia to ukryc, znacznie trudniej zauwazyc taki popsuty piksel niz na popularnych teraz szybkich matrycach TN

dalej - komfort - ten lcd jest moim drugim monitorem i mam mozliwosc bezposredniego porownania jakosci ogladanego filmu - nie zauwazam wiekszych roznic, choc naturalnie pewne rozmycie jest, ale jest sporo ponizej granicy byca przeszkadzajacym
praca 'biurowa' - te monitory sa jasne [wszystkie lcd] i trudno je przyciemnic przy pracy nocnej [latem to nie problem, zima - owszem] ja od samego poczatku pracuje na 0/0 jasnosc/kontrast a i tak musze przyciemniac sterownikami
kolory itp bardzo fajnie, spokojnie mozna na tym zdjecia ogladac, matryce PVA byly jednak pod tym wzgledem duuuuzo lepsze niz TN
katy widzenia - full, kolory sie nie zmieniaja, obraz nie rozmywa - ideal. klopotem jest tylko kiepska powloka antyodblaskowa - to powoduje, ze przy bocznym oswietleniu ma sie wrazenie, ze zmienia sie jasnosc, ale wystarczy zaslonic okno i widac, co bylo powodem
reszta uwag dotyczy kiepskiego wsparcia kart graficznych do pracy dwumonitorowej [ati nie pozwala na osobna regulacje gammy dla obu ekranow.. sucks]

i jeszcze jedno - standardowo uwaza sie, ze martwe piksele sa od urodzenia albo ujawniaja sie po mniejwiecej 2tygodniach uzytkowania [mi sie nie pojawily]. potem to juz tylko mechaniczna usterka

ps. lcd jednak znacznie mniej meczy wzrok niz crt, choc przerazajaca ostrosc obrazu potrafi draznic
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post