Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.08.2005, 19:09   #10
lukand
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.10.2004
Posty: 31
lukand w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
Czyli jest tak:

Masz tuner SAT z dyskiem twardym, do zapisywania obrazu od razu jako MPEG2. I masz kartę zewnętrzną video, do której ten tuner podłączasz poprzez RCA i dalej wychodzi już USB do kompa?

A nie ma ten Twój tuner jakiegoś bezpośredniego wyjścia cyfrowego (USB lub FireWire) tak aby pominąć kartą video?

Pytam z ciekawości, gdyż w tym przypadku jest tak, że przechwytujesz MPEG2 bezstratnie w formie strumienia z TV SAT. Potem ten MPEG zamieniasz w formę analogową i poprzez RCA wprowadzasz do karty video, która zapewne ma koder MPEG2 i w takim formacie nagrywa na dysku.

W tym przykładzie masz moment przynajmniej 2 krotnego obniżenia jakości - pierwszy w momencie przerabiania MPEG2 do postaci analogowej w tunerze, drugi podczas zamiany tego sygnału na powrót na cyfrowy i kodowania go do MPEG2.

Niezależnie od tego sugeruję Ci ustawiać w karcie (gdyż to chyba ona robi MPEG2) tryb MPEG2 VBR, średnią przepływność bitową na poziomie 3 -4 Mb/s (minimalna może być zero, maksymalna 7,5Mb/s). Jak ustawisz średnia przepływność 5Mb/s to możesz być pewien w 100%, że jest to większa przepływność bitowa niż w oryginale i tryb z przeplotem.
Jeżeli karta ma tryb jednoprzebiegowy VBR CQ to wtedy ustaw 5Mb/s i quality na maxa, jeżeli tylko CBR to ustaw 4Mb/s. I oczywiście MPEG2 zgodny z DVD Video.

Zajrzyj do manuala od karty a głównie programu ją obsługującego, tam zapewne będą szczegóły na ten temat.

Pozdrawiam!

Witam ponownie po dłuższym czasie!

Dokonałem w dniu wczorajszym dwóch zapisów programów telwizyjnych przy wykorzystaniu karty wideo, o której pisałem wceśniej. Nagrania pochodziły z telewizji kablowej. Aby zrealizować połączenie urządzeń telewizyjny przewód koncentryczny podlączyłem do wejścia magnetowidu, zaś wyjście tego ostatniego do wejścia karty wideo za pośrednictwem przewodów RCA. I tu moje zdziwienie. Podgląd jednego z zarejestrowanych plików wykazał przepływność 8000 kbps, zaś drugiego 5999 kbps. Jak to więc jest z tą przepływnością? Czy zawsze można spodziewać się takich niespodzianek, które utrudniają procedurę archiwizacji filmów na DVD?
lukand jest offline   Odpowiedz cytując ten post