Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.08.2005, 20:18   #5
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Cytat:
Napisany przez REi
Oprocz w.w problemu mam jeszcze 2 pytania - otoz moja zintegrowana karta dzwiekowa miala 1 plus - dawala dzwiek 3d na sluchawkach stereo - nie bylo to jaies cudo ale w CSS pomagalo tyle ze FPS'y przy tym derastycznie spadaly. Sek w tym ze SB Live! posiadaja rowniez taka opcje lecz jest ona dostepna tylko po podpieciu SB Live! Drive. Moje pytanie brzmi - czy mozna wymusic taki efekt na karcie?
Nie za bardzo rozumiem w czym problem, słuchawki można podłączyć naturalnie do Live Drive-a, ale bez problemu również do samej karty (wyjście liniowe ***8211; tam gdzie głośniki), lub do wzmacniacza, do którego podpięty masz komputer. Można wtedy wykorzystać tryb Headphones lub nałożyć efekty EAX, czyli wszystko czego dusza zapragnie .

Cytat:
Napisany przez REi
Pytanie 2 - Jaka przewage nad sterami Creativa maja stery kX Project i czy przy nich gry nadal beda w pelni sprzetowo obslugiwane (chodzi o zysk predkosci w chodzeniu gier po instalacji dzwiekowki hardwerowej - wbrew pozorom w niektorych grach dosc duzy )
Sterowniki kX są bardzo dobre, przydadzą się jednak głównie osobom bardziej profesionalnie zajmujących się muzyką. Ich główna przewaga nad sterownikami Creative-a to obsługa ASIO (wprowadzają bardzo małe opóźnienia, co jest niezastąpione przy komponowaniu muzyki). Potrafią również obsługiwać kilka kart dźwiękowych w jednym kompie, mają zaawansowany menadżer DSP ze zintegrowanym asemblerem, na którym można tworzyć własne efekty dźwiękowe itp. Jednym słowem dla muzyka oferują dużo więcej niż to co ma u siebie Creative. Za ich pomocą w programie foobar2000 można też uzyskać lepszy dźwięk, wszystko kiedyś było opisane na forum tweak-a (wcięło mi linka), teraz znalazłem stronę. Ich wadą jest trudniejsza obsługa wymagająca sporej wiedzy z zakresu audio. Jeśli nie komponujesz muzy, a tylko jej słuchasz to lepsze z pewnością są drivery oryginalne.

Co do jest gier to nie powinno być problemów jest obsługa DirectSound 2D i 3D nie pamiętam jak jest z EAX, ale chyba też OK. Co do wydajności to musisz sobie sprawdzić manualnie, ja stawiam, że będą szybsze .

Na koniec napiszę jeszcze, że z dostępnych sterówników do Live-a najbardziej lubiłem APSLive! , ale nie działają one w XP-ku.

pozdrawiam

ps. co do pierwszego problemu to gdzieś czytałem, że sprawę trzasków w grach rozwiązują właśnie kX-y, u siebie jednak nie spotkałem się z czymś takim więc nie wiem czy to prawda ...

nawiasem mówiąc dziwne, że trzaski pojawiają się dopiero po takim czasie, trochę mi to przypomina przegrzewanie się Soundstorma na mojej płycie, po założeniu radiatora na mostek południowy problem zniknął, może tutaj jest ten sam motyw ...
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post