Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.08.2005, 23:08   #7
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez REi
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi
@Arepo - z tymi sluchawkami to chodzi o to ze czlowiek posiadajac tylko 1 pare uszu rozroznia kierunek pochodzenia dzwieku na podstawie opoznien z jakim on docieraja do uszu, w teori wiec wystarcza 2 glosniki aby oddac efekt 3D, wymaga to jednak skomplikowanych obliczen ktore moja zintegrowana dzwiekowka zrzucala na procesor a ktore SB powinien moc wykonac sprzetowo.
PS. Reputki poszly
Słyszałem o tym, tzw. efekt sztucznej głowy. Czuje się niby, że panorama dźwięku jest w głowie a nie przed nią, można swobodnie lokalizować kierunki z których dochodzi dźwięk itp. Z tego co wiem system ten wymagał specjalnie przygotowanego materiału audio (lewe i prawe ucho), ale w czasach chipów DSP to nie problem. Nie wiem jednak nic aby Live! dokonywał to sprzętowo, choć nie było by to z pewnością trudne, to tylko wprowadenie odpowiednich opóźnień do sygnału audio.

Jakiego programu używałeś aby uzyskać ten efekt ?, chętnie bym popróbował ... pewnie była to tylko funkcja w sterowniku, ale może jest coś innego ...
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 05.08.2005 o godz. 23:12
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post