Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.08.2005, 00:00   #8
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Słyszałem o tym, tzw. efekt sztucznej głowy. Czuje się niby, że panorama dźwięku jest w głowie a nie przed nią, można swobodnie lokalizować kierunki z których dochodzi dźwięk itp. Z tego co wiem system ten wymagał specjalnie przygotowanego materiału audio (lewe i prawe ucho), ale w czasach chipów DSP to nie problem. Nie wiem jednak nic aby Live! dokonywał to sprzętowo, choć nie było by to z pewnością trudne, to tylko wprowadenie odpowiednich opóźnień do sygnału audio.

Jakiego programu używałeś aby uzyskać ten efekt ?, chętnie bym popróbował ... pewnie była to tylko funkcja w sterowniku, ale może jest coś innego ...
Byla to opcja w sterownikach (karta dzwiekowa 5.1 firmy C-Media zintegrowana) SB obslufuje cs takiego bo jest o tym mowa w instrukcji...
Cytat:
(This feature is available only if you are using the Sound Blaster Live! Drive or Sound Blaster Audigy Drive.)
You can choose to optimize 3-D effects for your headphones when you plug in your headphones to the Headphones jack of the Sound Blaster Live! Drive or Sound Blaster Audigy Drive.
To optimize 3-D effects for your headphones when using headphones

On the Headphones tabbed page, select the Optimize 3-D effects for headphones when using headphones check box.

Copyright ***169; 1998-2001. Creative Technology, Ltd.
EDIT

Wlasnie sobie przypomnialem - Wg info na www opcje taka ma tez PowerDVD 7.
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"

Ostatnio zmieniany przez REi : 06.08.2005 o godz. 00:03
REi jest offline   Odpowiedz cytując ten post