Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.08.2005, 07:29   #32
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ponieważ zapoczątkowałem ten post to parę moich uwag do jednego z rozmówców:

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
o ja p.. aaaaleś wyciągnął, stary, podpowiem ci: kiedy był mały robił pod siebie! napisz o tym do gazet! tylko nie wspominaj, że każdy inny robił..

powinna być jakaś granica tego, co można ludziom wypominać, 22 lata temu to trochę dawno
Każdy robi pod siebie i umiera, nie każdy mówi takie rzeczy.
Szkoda, że nie odpowiedziałeś na moje pytania o Mengele i ile czasu ma wynosić karencja.
No i emocje Ci puściły. Zresztą zacytowałem te stare przemówienie bez żadnego komentarza.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
widze, że z rozumowaniem ciężko. oceniajmy więc Niemców za wojny z Chrobrym, oceniajmy Szwedów za Potop, co z tego, że te kraje się pozmieniały, nie, to nieistotne, czepiajmy się wydarzeń sprzed 100 lat, 200 lat czy 1000 lat, przecież tyle mówią o współczesności. tak zachowują się bardzo głupie narody i jednostki, nie potrafiące wyrwać się z historii i żyjące tylko historią. narody i jednostki bez przyszłości, z bardzo mglistą, historycznie zaburzoną teraźniejszością.
Jak za niski poziom intelektualny, to nie odpowiadaj są inne fora.
Sam podnosisz temperaturę dyskusji i w następnych postach dziwisz się, że innych ponoszą nerwy.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
nie bronie Cimoszki, wali mnie ten człowiek, tak jak reszta polskiej sceny politycznej, ale uważam, że każdy ma prawo do błędów i każdy ma szanse się zminić i poprawić. jeśli ktoś ma czyste sumienie wywlekając komuś błędy sprzed 22 lat to niech wywleka.

podejrzewam, że niewielu zna wszystkie powody kierujące kimś kto do partii wstępował i niewielu jest godnych oceniania takiego człowieka. zwłaszcza, że od wstąpienia czy nawet wygłaszania takich pierdów do bycia kanalią droga daleka. ale co ja mówie, przecież tutaj same autorytety od zbrodni PRLu i ludzkiej moralności...
Bardzo ciekawe argumenty o godności, błędach lub poprawie jak bym słyszał hasło przywróćmy normalność.
Co ciekawe identycznych argumentów używają dawni działacze PZPR.
Dobra pamięć jest przydatna lecz czasami niewygodna.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
zbędne wycieczki osobiste, nie zawsze wiek, którym się na pewien sposób chwalisz jest dobrym argumentem w dyskusji. wg. mnie nigdy nim nie jest, ale to kwestia gustu. znam bardzo wielu starych a głupich ludzi.
Sam podniosłeś temperaturę dyskusji i się teraz dziwisz.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
głosowałem na Kwaśniewskiego, czy oznacza to, że jestem 'czerwony'?
Nikt tego nie napisał

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ludzie się nie zmieniają? jest i będzie? bardzo dokładnie widzę poznałeś mentalność ludzką.. w takim razie po co więzienia, skoro skazańcy i tak się nie zmienią? lepiej od razu zabić, po co te cale zabawy z sądami. przecież 20 lat temu, jako nastolatek ukradł jabłko z sadu sąsiada, to więc na pewno on zabił tego człowieka, zabijmy go!
A myślisz, że się zmieniają, pewnie, że tak, tylko ile?
Przy okazji - może podasz jakieś linki o skuteczności resocjalizacji w więzieniach - szczególnie mnie ciekawią polskie badania.
I nie mówimy o jabłkach - porównanie bezsensowne do mordercy.



Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
ps4. tak, ludzie patrzą na prezencję i wygadanie kandydata, pewnie też dlatego, że główną rolą prezydenta w naszym kraju jest reprezentacja państwa na arenie międzynarodowej. wypada, żeby taki człowiek znał języki, był obyty, oczytany, umiał tańczyć czy zachować się w towarzystwie. przykro mi, że ktoś nie widzi wagi tych czynników. keidyś ktoś powiedział - każdy polityk kradnie, to taki swoisty podatek, ale wybierajmy takich, którzy dodatkowo coś dla państwa robią.
Rzeczywiście szczególnie taniec jest bardzo merytoryczny przy wyborze.
Ja myślałem, że prezydent powinien przede wszystkim (a nie dodatkowo) coś dla kraju pozytywnego robić.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
mam nadzieję, że następne wybory będę oglądał z daleka, z kraju, który *****om rządzić się nie dał.
ostatnie ps. czytając to tutaj zachodzę w głowę czemu partia o. Rydzyka nie ma już 30% poparcia...
Następny argument dziwnym trafem taki sam jakiego używa tzw. lewica. Jak przegra Cimoszewicz to wygra skrajna prawica.


Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
pykson - ja nie z tobą rozmawiam, wybacz. łapiesz mnie za słówka, całe akapity zbywasz jednym, dwoma słowami a na dodatek celowo zaniżasz poziom dyskusji udając, że nie rozumiesz pewnych skrótów myślowych czy porównań.
oszczędźmy sobie czasu.
Jak za niski poziom, to nie musisz się zniżać.
Wynika z tego, że chyba wszyscy na tym forum są za głupi żeby merytorycznie z tobą rozmawiać.


Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
mam użyć płomiennych słów na określenie twoich postów? bo tutaj lekko przesadziłeś, zachowałeś się jak cham, któremu brakło argumentów. zresztą od początku piszesz coś o błyskaniu czy przypodobywaniu się komuś. kto tu komu błyska i kto komu do oczu skacze. przypowieści też masz wysokich lotów - jak ta o zwalaniu się w spodnie
Esensja merytoryczności ***8211; szczególnie ten tekst o zwalaniu się w spodnie.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>

napiszę konkret. bardzo mnie martwi, że ludzie tacy jak wy, moi dwaj drodzy dyskutanci, ludzie, którzy kierują się emocjami a nie pragmatycznym podejściem do sprawy są jednymi z ostatnich, których to jeszcze obchodzi. emocje to kiepski doradca, w polityce zwłaszcza. kiedyś do was dotrze jak dobrym prezydentem był Kwaśniewski i jak potrzebny był polsce ten okres 10 lat z przynajmniej jednym stabilnym punktem sceny politycznej.
wpadki.. były owszem, niektóre większe, niektóre mniejsze, ale interesując się kiedyś szerzej polityką stwierdzam, że nie wyskakiwały ponad poziom międzynardowy.
Znowu wszystkowiedzący Sid i nie dlaczego irytuje to ludzi.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>

bardzo dużo wiesz o resocjalizacji. może przejdź się na jakiś uniwerek i pogadaj, sporo wydziałów będzie można zlikwidować, tylko co zrobić z więźniami? jak egzekwować prawo bez kar? gdzie postawić kreskę oznaczającą zbrodnię, która przekreśla człowieka i jak go 'przekreślić'? wielu, znacznie mądrzejszych niż my razem nie podjęło się podjęcia tego tematu.. zastanówmy się dlaczego
To może ty podasz konkrety, czyżby twoje zdanie wystarczyło?
Po co dowody, skoro wszystko wiem najlepiej.

Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
PS3. nie napisałem czy Cimoszka się nadaje czy nie, napisałem, że nijak się do tego czy się nadaje czy nie ma przemówienie-woda wylana na jakimś plenum KC 20 lat temu z okładem. kolejny raz wciska mi się coś czego nie powiedziałem. albo to celowe, albo komuś się nie chce czytać ze zrozumieniem. nie dam się sprowadzić do poziomu i pokonać doświadczeniem.
Znowu musiałeś napisaś o swoim wysokim poziomie, aż się zdziwiłem, że jeszcze łaskawie odpowiadasz na głupie pytania merytorycznie.


Cytat:
Napisany przez -Sid-The-Rat=>
PS4. dobry tekst, pawelblue
Jak ktoś nie ma innego zdania, lub podobne to łatwo się zgodzić.

Pozdrawiam

P.S.
Mam nadzieję, że nie zaniżam poziomu dyskusji, ale jeśli tak uważasz to nie musisz odpowiadać.
Jest tu trochę uwag osobistych i złośliwości, ale ile razy w końcu można pisać o poziomie dyskusji? (dając jednoznacznie do zrozumienia, że ktoś jest oszołołem lub kimś w tym stylu).

Ostatnio zmieniany przez para : 23.08.2005 o godz. 07:51
para jest offline   Odpowiedz cytując ten post