Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.08.2005, 23:04   #20
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przed fotkami, gwoli wyjaśnienia dla nieobeznanych, a dla fachowców prośba o ew. skorygowanie błędnych tez, kilka informacji:

1. z tego co wyczytałem specyfikacja DVD dopuszcza 280 błędów PI ( w bliżej mi nieznanej jednostce powierzchni/danych płyty - głównie chodzi o wykresy KProbe'a ) i 4 błędy PO ( jak ma się to do KProbe'owego PIF do końca nie wiem, ale gdzieś tam doczytałem, iż mniej więcej tak samo ).
2. chwilowe wyraźne skoki ilości błędów są podobno spowodowane błędami odczytu ( w końcu to wysłużony Litek 401@411 ), którymi po lekturze któregoś tam z kolei fora przestałem się przejmować. w każdym bądź razie na niektórych płytkach KProbe potrafi wskazać, prawie zawsze w tych samych dwóch miejscach, skoki do nawet 200 błędów PIF, a płytka chodzi bez żadnych problemów, co niejako mogłoby tłumaczyć powyższą tezę. ale do rzeczy:

białe Verby + od CMC:

bodajrze OSADA, czyli niecałe 4GB...


STATEK WIDMO, czyli raczej cała płytka...


tak więc, o ile moje informacje nt. standardu DVD są poprawne, płytki te nie są aż tak kaszaniaste, aczkolwiek zawsze pozostaje kwestia trwałości nośnika, wspomniana wcześniej przez jednego z użytkowników...

Cytat:
Napisany przez Xavery
Pearl White...takiego koloru bedzie warstwa zapisywalna po ~4 miesiacach
__________________

Ostatnio zmieniany przez JarasMSR : 25.08.2005 o godz. 23:07
JarasMSR jest offline   Odpowiedz cytując ten post