wlasnie ot ym pisalem na poprzedniej stronie

stalka 35 albo 38mm - co sie znajdzie

bo po uwzglednieniu mnoznika 1,6 daje nam 50mm - czyli standardowa nieoddalajaca ani nie przylizajaca stalke, jaka uzywa sie na imprezach albo przy pstrykaniu krajobrazow
taki obiektym ma lepsze parametry i porownywalna cene jak zmiennoogniskowe cusie dodawane w kitach
jak sie polazi z takim obiektywem to juz wiadomo co sie chce dalej kupowac - czy szerokikont (moze nawet rybieoko?) czy tele - i jakie tele (sa o stalym swietle zmiennoogniskowe, sa o ogniskowych 200, sa o ogniskowych nawet 500... - trzbe najpierw poznac swoje potrzeby)
bo chyba nikogo nie stac na komplet wszytskich mozliwych obiektywow, zreszta po co komu cos takiego)
no i sa obiektywyu makro
trzeba w miedzyczasie pomyslec o lampie, o statywie, o filtrach, moze o pierscieniach do makro...
krotko - przed wchodzeniem w ogromne koszty doposarzania aparatu trzeba najpierw wiedziec co sie bedzie robic