Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.09.2005, 09:47   #14
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez :-PrzemekP
i dalej mam problem, wstawiam zdjęcia 800x600 24b a na TV dalej mam obcięte !!! mam dużo fotek z Tatr i na niektórych sa ładnie ujete szczyty, które niestety na TV zostaja poobcinane !!!!!!!! zauwazyłem w tym Memoriesie takie coś jak TV safe region i jakieś %, gdzies w jakims "włoskim" PDF poczytałem ze dac tam 70-80% ale dałem to i także mi zdjecia poobcinał, jak mam zrobić aby zdjęcie na TV było całe ?
A jak odtwarzasz w kompie np. w powerdvd tez masz poobcinane? Jest cos takiego jak "bezpieczny obszar" (wlasnie TV safe region), jest to pole w centrum kadru, ktore zawsze bedzie widoczne na kazdym ekranie. Krawedzie poza tym polem natomiast moga byc obciete (w mniejszym lub wiekszym stopniu) na ekranach w poszczegolnych TV. Jesli na kompie obraz jest wyswietlany prawidlowo (bez obcinania) a na TV jest obciety jest to niestety wina TV, ma tak ustawione sprzetowo odchylanie pionowe i poziome ze bardzo duzo ci obcina. W takim ukladzie sie nic na to nie poradzi... No chyba ze w jakims edytorze zdjec (corel, photoshop) dorobisz sobie na tych zdjeciach krawedzie ktore potem na TV zostana obciete a pozostanie tylko wlasciwy obraz... Ale w takim ukladzie na kompie, w powerdvd bedziesz mial wyswietlany obraz z ramkami...

tompol
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post