Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.09.2005, 21:51   #5
Warszawiak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.09.2005
Posty: 2
Warszawiak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki serdeczne Panowie za odpowiedź

@Wawelski
Zgadza się, karta Tv koduje sprzętowo do formatu "mpeg2", póżniej zamieniam go np: w programie WinAVI Video Converter (wiem, że robi szybko i jakość troszkę mam do życzenia), DVD2SVCD + Enkoder CCE czy AVI2DVD z CCE (jakość najwyższych lotów, ale nie mam siły do szybkości, dużo godzin zabiera ) i to wszystko do formatu, abym mógł oglądać na stacjonarnym DVD (starszy Model Samsunga, który odbiera tylko DVD+/-, DVD+RW, VCD/SVCD).
Tak powstałe "AUDIO_TS i VIDEO_TS" mogę śmiało wypalić i oglądać na swoim leciwym DVD stacjonarnym.

Jeśli możesz rzucić okiem na moją, obecną konfiguracje to byłbym wdzięczny

1. Pozostaje przy nagrywaniu przy użyciu programu PVR-Plus opcja DVD-PAL (MPEG-2) (karta tv umożliwia mi sprzętową kompresję do formatu DVD)
2. Dzwięk pozostawiam bez zmian 44100 Hertz, ale otrzymałem rade, żeby jednak lepiej podnieść do 48000Hz (ale jak mówisz, że moje ustawienia wystarczo to słucham się)
3. Bitrate 4000 (im więcej tym lepsza jakość ? zgadza się ?)
4. Ilość kalatek zmieniam na 25 (chyba przy moich dyskach to będzie najlepsze wyjście 5400 RPM)
5. Wejście wideo zmianiam na RGB24, obecnie używałem YUY2
6. O nagrywaniu do formatu .avi nieskompresowanego zapominam, dysku mi zabraknie (hehehe)

Tak dla przypomnienia karta tv słuzy jako magnetowid cyfrowy, podłączony do tunera satelitarnego cyfrowego przez chincz.

Pozdrawiam
Warszawiak jest offline   Odpowiedz cytując ten post