Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.09.2005, 09:58   #12
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam

Mam już ten adapter, przydatna rzecz. Oczywiście tak jak radził @yahol ( big thx) kupiłem wersję tajwańską, kosztowała prawie 2x drożej ale chyba się opłacało. Wszystko szybko się instaluje, (na WinXP nie potrzebne jest instalowanie sterowników -podłącza się tylko kable i już), dysk jest widziany przez system tak jakby był podłączony normalnie do kontrolera IDE, transfer - nawet, nawet, chyba maxymalnie ile pozwala na to USB 2.0 -ogólnie transfer OK. Instrukcja - wprawdzie na płycie - ale i tak jej nie czytałem, bo bo nie było takiej potrzeby (popatrzyłem tylko na obrazki i dawaj podłaczamy

Wielkim plusem jest chyba wyłącznik- podpinamy wszystkie kable i gdy wszystko jest gotowe, naciskamy przełącznik i za sekunde, może 2, dysk jest już dostępny.
W komplecie była tez śrubka do przykręcenia uziemienia dysku (bo jest taki specjalny kabelek uziemienia).
W pudełku znalazła się także przejściówka z 3,5" na 2,5".

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to że dysk w miejscu połączenia z końcówką IDE adaptera jest troche niestabilny, tzn. chwieje się w górę i dół, przez co sprawia wrażenie że w dysku może urwać się gniazdo IDE może trochę przesadziłem, bo tak odrazu to się pewnie nie urwie, jednak połaczenie to nie jest wzorowe (mogli by dać większą końcówkę IDE adaptera i wtedy chyba by się to tak nie ruszało).

Ogólnie jestem zadowolony, moge polecić go innym.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post