Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.09.2005, 19:42   #1
comx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.09.2005
Posty: 1
comx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bufor nero, wolne nagrywanie

W sumie nie wiem czy to nie powinno isc do dzialu humor...
Juz mialem wysylac tego posta i ukazalo mi sie przepiekne olsniewajace rozwiazanie, ale pomyslalem sobie ze jak sie juz tak nameczylem to wysle razem z rozwiazaniem, bedzie dla przyszlych pokolen =).

"Nowa nagrywarka DVD - Lite-On SOHW-1693S, nero jedna plyte DVD nagrywa ok godzine (na samym koncu czesto wywala blad), plyte CDR tez kilkakrotnie wolniej niz powinien. Bufor (ten 'mniejszy' na dole) skacze miedzy 0 a 99 %.
Mam starsza nagrywarke CDR (LG GCE-8481B) ktora dotychczas chodzila bez zarzutu. Obecnie nagrywa tak samo wolno jak ten LiteOn.
Konfig:
-CPU 1,6Ghz, 512 RAM, dysk caviar 80GB 8MB cache (wolne miejsce na C - 1,2GB - temp nero ustawiony na inna partycje - 3GB free)
-swiezutki WinXP SP2 + wszystkie aktualizacje (na starszym bylo to samo), Kerio Firewall, antywira brak
-aktualny firmware LiteOn'a
-ForceASPI wykonane
-IDE: primary master: dysk, secondary master: LiteOn, secondary slave: LG (probowalem sam LiteOn i sam LG - to samo), DMA wlaczone - tryb 2 dla obydwu nagrywarek, tasma zwykla, dysk na tasmie UDMA (tak to sie zwie? ta bardziej gesta w kazdym razie) - odwrotnie to samo. Probowalem nawet dysk przeniesc na secondary i nagrywarki na primary - to samo =).
Nero - v6.3.1.26 bundled - wczesniej mialem 6.6.0.12 full - to samo

Alcohol i natywny interface XP wydaja sie wypalac w porzadku (probowalem tylko na zwyklych cdr, nie chce marnowac dvdr a dvdrw dopiero w poniedzialek)
Przenioslem LiteOn'a na stary komp, serwer - 300mhz 64ram - tam nero dziala normalnie. Zamienilem tasme z tamtego kompa - wciaz to samo."

Rozwiazanie: zainstalowalem sobie wczesniej maly programik 'CD Tray Pal' otwierajacy napedy CD globalnymi hotkeyami - zamknalem to i wszystko smiga tak jak powinno.
=D
A takie niepozorne...
(Nie obraze sie jak to skasujecie... =] )
comx jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online