Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.10.2005, 20:01   #8
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
z kamery zgrywa się do DV najlepiej na osobny dysk (nie partycję) - najmniejsze prawdopodobieństwo gubienia klatek

warto również wyłączyć wszystko niepotrzebnie pracujące w tle (np. zakańczanie przez muła pliku w czasie zgrywania z kamery robi masakrę)

zmontować w DV
Do tego momentu się z Tobą zgadzam Kodowanie Pinnacl'a nie należy do najlepszych
Cytat:
Napisany przez slawekb
Zgrywać zawsze warto w formacie DV, pozostają wtedy kody czasowe nagrania, które można wykorzystać potem przy edycji materiału filmowego.
aczkolwiek nigdy nie zwracałem uwagi na kody czasowe
Cytat:
Napisany przez THX
czym zatem kompresować do mpeg2 ? MainConcept ? Canopus ? Ja trzymam się montażu jeszcze na Avidzie ( zostało mi z czasów królowania pecetów w miejscu Maców ) tylko nie bawiłem się kompresowaniem. Ale mniej więcej mam takie samo podejście jak szanowni forumowicze. Pozdrawiam
Polecam Cannopus Procoder i artykuł --> TU
Cytat:
Napisany przez slawekb
Ja korzystam z CCE (Cinema Craft Encoder) przy kompresowaniu DV-> MPEG2, a przy VBR i 5 przebiegach wynik jest bardziej niż zadawalający.
CCE nie za dobrze radzi sobie z przeplotem "Cytuję"
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
CCE jest bardzo dobry dla źródeł Progressive, ale całkiem kiepski dla źródeł z przeplotem - szczególnie gdy kodujemy DV --> MPEG2.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post