Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.10.2005, 21:27   #51
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To właśnie Twoje zadowolenie jest odpowiedzią na pytanie .
Widocznie trafiłeś .
Ja wybierając model ładowarki i akmulatorów postawiłem sobie za cel :
- ładowarka ma być szybka i bezpieczna + komfortowa (cztero-procesorowa ,z możliwością ładowania akmulatorów AA oraz AAA
- akmulatory chciałem sprawdzić modele uważane za gat. 1 + bezpieczne .

Na kilku forach foto zgłebiłem się w tematy .
Jeśłi chodzi o akmulatory pamiętam doskonale temat niebezpicznych akmulatorów Forever .Były także linki do stron zagranicznych potwierdzających przypadek (uwaga!) rozrywania akmulatorów w aparacie .Były zdjęcia ,potwierdzenia itd.
Dziś okazuje się ,że Forever raczej nie ma takich nieszczęsnych wpadek z akmulatorami .Przynajmniej nie słyszałem o nich .
Drążąc dalej fora - znalazło się sporo przeciwników szybkich ładowarek i jako argument podawano szybkie zużycie się akmulatorów .
Chyba także trzeba obalić ten mit ,bądź go nieco zweryfikować .
Mam ładowarkę bardzo szybką (25min-30min ładowania) ,używam od roku tych samych akmulatorów i nie zauważyłem żadnego spadku ich wydajności .

Akmulatory ,które używam (rok - dość często ładuje) to :
GP 1800
Sanyo 2300
Różnice w wydajności stanowczo przemawiaja za Sanyo .
Swoją drogą te akmulatory są bardzo chwalone .

Ładowarka :
GP Smart Power Bank .
Cztery niezalezne procesory ,możliwośc doładowywania ,ładuje także akmulatory AAA .Zbliżona jakością i parametramie znajduje się tutaj :
http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_15705.html .

Aparat :
Canon A95

Jak widać różnie mogą wyglądać przesądy odnośnie akmulatorów ,ładowarek .
Nie neguje Forever (chociaż nie są to produkty markowe) .W Twoim przypadku widac że się sprawdzaja .Być może mają lekko zaniżone wartości ( 2400 będzie odpowiednikiem 2200 GP) - ale nawet to nie jest 100% pewne .

"Ciekaw jestem też czy Canon określa może, jakiej pojemności aku powinno się max stosować w jego aparatach"

Pojemnośc akmulatora to (upraszczając) : czas ,w którym akmulator jest w stanie dostarczać określone napięcie (oczywiście poddany obciążeniu) .
Krótko mówiąc ,jesli czas ten się wydłuży - nie może to mieć skutków ubocznych dla aoparatu .
Trzeba jednak przyjąć pewne granice ,do których jest zdolny akmulator NI-MH .
Zawyżanie w nieskończonośc pojemności ,poprzez różne zabiegi niezgodne z prawami fizyki i chemii mogą skonczyć się źle .
Można przyjąć teorię : bezpieczeństwo ponad wydajność .Każdy chyba wolałby zrobić 20 zdjęc mniej i miec pewnośc że producent akmulatora o wartości 2500 nie zastosował niebezpiecznych trików ,majacych na celu podwyższenie jego wydajności .
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post