Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.10.2005, 17:32   #349
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja z rezerwa podchodze do tego typu badan, bo zwykle sa to 'badania z teza'.

Jezeli chodzi o komentarze, to widze raczej wiecej za kaczynskim (szczegolnie tuz po wygranej PiS), natomiast w sondzie na tej samej stronie wygrywal Tusk (chodzi o wp.pl, jakies 2 tyg temu zauwazylem rozbieznosc komentarze-sonda, potem nie zglebialem juz tego).

Cytat:
Napisany przez memorando
Nie pawel tu nie chopdzi o kontrolę nas ale urzędników, po drugie kara śmierci zaocznie wykonywana w sytuacjach tylko drastycznych, jak zabił dziecko 2 miesięczne i zgwałcił, zabił i zgwałcił nieletniego, zabił i pociął siekierą. Po drugie obcinanie rąk urzędnikom tylko z sektora służby zdrowia wydającym przepisy typu że nie ma się leczyć po 65 roku życia. Po trzecie pracę dać wszystkim, godziwe warunki do bytu ale nic za darmo albo pracujesz, albo niemasz zasiłku dla bezrobotnych nawet, kamieniołomy dla więźniów mordujących i recydywistów. I kara śmierci wydawana w 2 trybach sądowym w normalnych przypadkach zabijania, zaocznie w wypadkach taki jak diabła ze szczecina. I zero kontoli obywateli kontrola tylko dla państwa urzędników wydających nasze pieniądze."_
No ale jezeli wzmocnimy kontrole i damy wieksza wladze urzedom kontrolnym to teraz przekupienie takiego urzednika kontrolnego moze skutkowac duzo gorzej niz przekupienie kilku szeregowych. Taki mocny urzednik moglby szantazowac innych (znajdujac jakis blad proceduralny w ich pracy) i oni w obawie o prace (nobo nasz super kontroler mialby duze kompetencje) wykonywaliby jego polecenia. Generalnie dopoki ludzie nie zaczna kontrolowac sie sami i nie zrozumieja ze jak teraz beda grali nie fair, to potem nie bedzie z czego im wyplacac emerytur, to nic z tego nie bedzie.
Kara smierci wymierzana zaucznie to dla mnie nadal kuriozum. Wlasciwie namalowales wizje dokladnie jak w Procesie Kafki.
Obcinanie rak - to nie humanitarne. Kary ktore przyszloby zaplacic za tego typu przepis znacznie przekraczaja korzysci ktore moglby dac. Natomiast odpowiedzialnosc cywilna, karna i FINANSOWA urzednika za wlasne ewidentne bledy (no powiedzmy poza tymi przepisami ktore sad uzna za niejednoznaczne).
Co do pracy - uwazam ze panstwo nie powinno sie pchac w rynek pracy. Jedynie moze go uzywiac poprzez lagodzenie przpisow fiskalnych. Za to 0 socjalu (no moze prawie 0).
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post