Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.10.2005, 23:36   #998
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez madzior_dg
Wow...jesteście niesamowici Czytam i czytam i z podziwu wyjść nie mogę ...
Ja też poszukuję jednej piosenki, ale myślę że jej znalezienie graniczy z cudem Kiedyś zupełnie przypadkiem kumpel podrzucił mi płytkę z różnymi piosenkami. Dosłownie każda z innej parafii, ale to nie jest najistotniejsze. Na płytce była jedna piosenka, która po prostu mnie zaczarowała i tu uwaga:
- ani tytułu
- ani wykonawcy
- ani wogóle nie pamiętam li żadnej frazy
Ale mogę wam coś o niej opowiedzieć
Wiem, głupie to, ale jeśli ktoś dużo szpera i jest fanem massive attack tudzież kapel grających tego typu muzykę może mi pomoże...
Piosenka skojarzyła mi się w pierwszym momencie z " Teardrop" Massive attack, zwłaszcza jeśli chodzi o partię klawiszową, mniej więcej to samo tempo, zaczyna się dzwonieniem dzwoneczków w dużej ilości (bardzo subtelne, delikatne brzmienie), co wprowadza w świąteczny, wigilijny nastrój . Wokal kobiecy, zupełnie mi nieznany, brzmi jak głos małej dziewczynki (być może to nie dziewczynka tylko głos przerobiony komputerowo)jak to stwierdziliśmy z kumplem- "elfi śpiew", dość wysoko śpiewa i dość niewyraźnie (stąd też nie pamiętam co śpiewała, jestem jedynie pewna że w języku angielskim. Linia melodyczna dość skomplikowana bo ten "elf" wyciąga dość wysoko. nie wiem co by tu jeszcze napisać...
Kurcze, strasznie mi na niej zależy...
Pomożecie?
Byłabym bardzo bardzo (chyba dozgonnie wdzieczna )
Witam.
Może jakis kawałek Cocteau Twins Częsciowo ich twórczosc pasowała by do twojego opisu[szczególnie wokalistka ],nawet zagrali " Teardrop" z Massive Attack,sprawdziłbym też jakis B-Side zespołu Garbage
Ale ogólnie cięzko bedzie wykombinowac co za piosenke słyszałes
  Odpowiedz cytując ten post