Może ja powiem dlaczego zdecydowałem się na LG GSA-4167B.
GSA-4163B została oceniona bardzo wysoko przez CdrInfo.com (przyznano jej podobnie jak BenQ DW1640 "znak" Editor's Choice)
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...2429&PageId=23
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...4268&PageId=24
Oceny końcowe wysokie z małą przewagą dla BenQ, ale Overspeed,Qscan oraz "zwracanie bledow PIE/PIF (dvd), C1/C2 (cd) i jitter (dla dvd i cd)" (jak to napisał wyżej luminat) nie byłyby przeze mnie wykorzystywane (a właśnie te funkcje między innymi podniosły (tak mi się wydaje) końcową ocenę BenQ). LG potrafi za to potrafi nagrywać DVD-RAM (a to będę wykorzystywał o wiele częściej).
GSA-4167B jest następcą 4163B więc podejrzewam, że nie tworzono na darmo nowego napędu tylko go ulepszono. Jako że 1640 i 4163B stały na w miarę równym poziomie (powtarzam-to tylko moja skromna ocena) to 4167B jest w takim razie nieco wyżej.
A jakość ? Powiem że jest bardzo dobra (zwolennicy BenQ powiedzą pewnie to samo o BenQ

) Zastanowiłem się więc co mi będzie potrzebne, co wykorzystam, "co się przyda" i padło na LG GSA-4167B (z którego jestem bardzo zadowolony

)
Cena? +21zł za obsługę DVD-RAM (tak można sobie tłumaczyc ten dodatkowy wydatek) jest moim zdaniem uzasadniona i do przełknięcia.