Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.10.2005, 00:03   #12
scalak77
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika scalak77
 
Data rejestracji: 15.01.2004
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 221
scalak77 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Są 2 możliwości
DVD Shrink i ustawić na ręczny stopień kompresji i bardziej skompresować menu i dodatki a film zostawić w lepszej jakości, można też usunąc dodatkowe ścieżki audio a zostawić tylko 2 jedną po polsku a drugą po angielsku i napisy do tego po polsku a zaoszczędzisz nawet i kilkanaście %
Clone DVD zostawiasz tylko film z 2 scięzkami bez dodatków i masz o wiele większą jakośc obrazu a film jak ma do 2h (120minut) to kompresja będzie tylko o 20% niższa niż orginał i lepsza jakość wynikowa.
ja wole robić kopie orginałów bez dodatków dzięki temu nie ma tam reklam i wejsciówek których i tak sie nie da ominać ogladając film a scieżkę audio i tak możesz zmienić na stacjonarnym DVD za pomocą przycisku Audio, a napisy przez Subtylites
Da się zmieścić do 9GB na jednej stronie płytki DVD dlatego jest standart DL czyli inaczej mówiąc 2 warstwy nagrywalne na jendej stronie nośnika po 4,5GB na warstwę. Nagrywarki nowej generacji mają oznaczenie DVD DL to oznacza że mozesz zmieścić owe 9GB o lie nośnik czyli płytka ma oznaczenie DL, płytka zaczyna sie nagrywać od środka do zewnątrz a druga warstwa od zewnątz do środka dzięki temu nie ma zbyt długiej i widocznej przerwy podczas zmiany warstwy przy oglądaniu filmu
Mam nadzieje że jasno wytłumaczyłem
__________________
..siła życia tkwi w nas....

Ostatnio zmieniany przez scalak77 : 30.10.2005 o godz. 00:07
scalak77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post