Mam zaprzyjaźnionego fotografa zawodowca i w tym środowisku za najlepsze są uznawane produkty dwóch firm. Canon i Nikon. Kiedy ja kupowałem (dawno temu) cyfrówkę to doradził mi abym kupił "coś" przynajmniej z optyką jednej z tych firm i będę napewno zadowolony... no i jestem