|
Są pewnie usprawnienia Andrzeju. Jednak nie warunkujące zamiany FZ20 na 30-tkę. Niektóre są nikłe , ale są :
- matryca 8 Mpix,
- migawka od 60-1/2000 sec,
- przysłona do F11,
- RAW,
- szybszy AF,
- opóźnienie migawki zmniejszone do 0.01 sec,
- mechaniczny zoom na pierścieniu,
- wewnętrzny zoom i focus (obiektyw nie wydłuża się),
- praktycznie podwojona ilość pixeli zarówno w LCD jak i w EVF (230,000),
- większy EVF,
- obracany LCD,
- 3 pokrętła nastawcze,
- filtry nakręcane bezpośrednio na obiektyw,
- gwint statywu na lini obiektywu,
- lepsza widoczność LCD i EVF w słabym oświetleniu,
- dodatkowy tryb zdjeć w formacie 3:2,
- obsługa kart 2GB,
- szybszy start aparatu (zredukowany z 5s do poniżej 1s),
- więcej trybów tematycznych,
- większa prędkość zdjęć seryjnych,
- większy grip,
- przycisk blokady AE,
- filmiki w 640x480,
- lepsza bateria.
Dla mnie gdybym miał kupić coś w granicach +/- 2000zł te różnice są już na + dla FZ30.
-
|