Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.11.2005, 13:50   #1
PLPynton
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika PLPynton
 
Data rejestracji: 20.11.2005
Lokalizacja: Na obczyznie
Posty: 19
PLPynton w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przerobienie zawartosci obrazu plyty

Mam pomysl na przerobienie gry np. GTA SA. (PS2)

Biorac oryginal, tworze image. Tak powstaly image planuje przerobic modyfikujac zawartosc w pewnym stopniu. Beda to zmiany glownie zawartosci plikow i ich wagi (nie planuje dodawac czy usowac plikow), poczynajac od tekstur, po obiekty 3D, skrypty itd.
Idea jest sprawdzona, dziala w wersjach PC wiec bedzie dzialac mam nadzieje i dla PS2.
Jedyny problem na jaki natknalem sie do tej pory to fakt ze po wygenerowaniu wyjsciowego obrazu plyty i wypaleniu go konsola nie chce takiej plyty juz czytac. Zaznaczam ze nie posiadam chipa, nie posiadam Swapa a testow dokonywalem na przerobionym mechanicznie (zablokowane sensory i hamulec) PS2slim, podmieniajac oryginal gry jej kopia\przerobka podczas pracy konsoli.
Wszystko dziala podczas kopii 1:1. Przerobiony w najmniejszym stopniu ISO po wypaleniu na plyte nie byl przez konsole akceptowany. Zaznaczam ze nie jest to blad w danych ktore zmienilem lecz blad lub brak akceptacji odczytu tejze plyty w konsoli.
Wykluczam mozliwosc bledu przy wypalaniu, wadliwy nosnik, zla predkosc itp.

Moje pytanie to: czy powinienem taki nowy obraz czyms spatchowac? Jesli tak to jak taki patch zdobyc biorac pod uwage ze moja kompilacja jest unikalna?
Czy zakup Swapa lub zamontowanie Chipa spowoduje akceptowanie przez konsole tej zmienionej w strukturze plyty\obrazu?

Musze te swoje zmiany w grze w koncu jakos testowac...
Wiem, moze to banalny temat, aczkolwiek potrzebuje porady a zgodzicie sie, ze na innym forum bylo by trudno ja znalezc .

Z gory dziekuje.
PLPynton jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online