Dyskusja: Opony zimowe
Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.11.2005, 20:09   #89
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas
kupiłem opony Barum Polaris 2 - 115 zł/szt.
wracając do domu jechało się b. dobrze.
ciekawe jak się będą spisywać.
z tego co wyczytałem w necie, to jedne z najlepszych w tej klasie cenowej.
Po przesiadce z opon letnich, to na obojętnie jakich zimówkach lepiej się będzie jechało. Co do porównań, to każdy chwali swoje.
Ja jeździłem chwilę na oponach Dębicy, a obecnie na Pirelli SnowControl. Nie ma co porównywać... na korzyść Pirelli oczywiście. Tylko że to inny przedział cenowy i też nie ma co w ten sposób porównywać. Dębica jest dobra, jak na swoją cenę. Pirelli też, jeśli ktoś lubi czuć się pewniej i jest w stanie wyłożyć prawie 2x więcej za oponę. Jeździłem też na oponach Michelin, tylko że w firmowym samochodzie. Samochód prowadził się wyśmienicie, tylko nie wiem, czy to głównie zasługa tych opon, czy elektroniki w samochodzie. Pewnie jedno w połączeniu z drugim dało taki efekt... nie wiadomo, jak te opony zachowywałyby się w zwykłym samochodzie bez kontroli trakcji i innych cudów. Być może całkiem przeciętnie.
Dlatego należałoby sprawdzać różne opony w podobnych warunkach atmosferycznych i na tym samym samochodzie. Tylko wtedy można sobie wyrobić opinię. Tylko że to raczej niemożliwe i należy zaufać opiniom innych (niekoniecznie dobrym) lub zaufać marce...
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post