Cytat:
Napisany przez izokom
Witam
Ostatnio pojawia się w TV SAT coraz więcej programów podających (do wyboru) ścieżkę dźwiękową AC3. Czy ktoś próbował może zrzucić taki materiał ( np przy pomocy tunera TVSAT wyposażonego w HDD i USB) na PC i później zrobić z tego płytkę DVD z dźwiękiem w Dolby Digital 5.1 ?
Nie mogę nigdzie natrafić na takie informacje.
Pozdrawiam wszystkich
GK
|
Nagrywam ostatnio troche teledysków w NRJ12 HQ za pomocą karty DVB na kompie. Tu masz mój wcześniejszy wątek w sprawie tego strumienia mpeg2:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=58873
Nie ma oczywiscie problemu z authoringiem, jest tylko niewielki problem z dokładnym cięciem takich plików. TMPGEnc MPEG Editor, jedyny program, który znam do dokładnego przycinania mpegów ( co do klatki), zapisuje DD tylko jako 2.0 niestety

(oczyw. wpierw musisz plugin ac3 sobie sciagnac), co mija sie z celem. Zostaje wiec ciecie co do GOP-a co w wiekszosci przypadków wystarcza , np. w MPEG-VCR. Potem zas już tylko demultiplexing, poprawki w strumieniu i authoring DVD.