Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.11.2005, 15:38   #76
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez artoor
No to dziwne. Wyglada faktycznie ze problem lezy po stronie software, ale o co chodzi Mysle ze to musi byc jakis zbieg okolicznosci, no bo jak inaczej to wytlumaczyc?
Wbrew pozorom to niczego nie tłumaczy. Powodem zacinania się filmów na stacjonarnych odtwarzaczach jest niemożność odczytania na czas zawartości płytki (błędy płytki - im większa prędkość wypalania tym więcej błędów może powstać i nie ma to nic wspólnego z tym czy program nagrywający zaraportuje poprawne nagranie czy nie). Dane odczytane z płytki najpierw trafiają do niezbyt dużego bufora a dopiero stamtad na ekran. Teraz DVDShrink, tudzież inne rekwantyzery, obcinają bitrate materiału w związku z tym więcej "minut" zmieści się w buforze i część wyświetlająca ma znikome szanse na trafienie na pusty bufor. W przypadku CCE strumień jest kodowany do MPEG-2 od zera i jak najbardziej może chwilowo uderzyć o górny limit przepływności. Jeśli w okolicy takiego momentu zdarzą się kłopoty z odczytem płytki to bufor sie opróżnia -> nie ma co wyświetlać -> zacięcie odtwarzania.
To powyżej to oczywiście uproszczenie ale myślę, że dość dobre. Jeszcze jedno: powyższe to tylko moja teoria i nie mam na to żadnych dowodów
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online