Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.11.2005, 14:02   #87
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czytając Wasze porady zaczęłem zastanawiać się czy przypadkiem problem "skakania" filmów zrobionych za pomocą DVD RB i CCE nie ma innej przyczyny. Kwestia sprzętowa odpada, gdyż filmy robione shrinkiem nie skaczą i nie ma z nimi najmniejszych problemów, nagrywarka to nec i mam wrgane najnowsze firmware. Kwestia nośników też została przez mnie sprawdzona i film skacze bez względu na to, czy nagrałem go na verbatimie czy płytce poniżej 1 zł. Być może przyczyna jest gdzie indziej? Otóż film przed obrobieniem przez DVD RB obcinam za pomocą właśnie shrinka. W nim zostawiam sam film, korzystam też z możliwości wycięcia końcowych napisów. A może shrink powoduje, że tak przygotowany materiał do obróbki przez CCE i DVDRB ma jakieś nieokreślone braki, które powodują, że w końcowym efekcie film "skacze"?? Na komputerze i stacjonarnym DVD tego skakania nie widać, choć raz zauważyłem, że film jakby na sekudę zatrzymał się i ruszył dalej. W związku z tym mam pytanie: czy obróbka shrinkiem powoduje jakies efekty uboczne?? A jeżeli tak, to jakiego programu użyć aby wyciąć końcowe napisy?? Przecież to niejednokrotnie dodatkowe 200MB miejsca na film.
__________________
Racja jest jak d..., każdy ma swoją
PIONEER 112
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post