Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.11.2005, 15:52   #88
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aleście się przyssali do mojej teorii... Przecież wyraźnie napisałem na końcu, że to tylko moja teoria i nie mam na jej poparcie żadnych dowodów. Moje rozumowanie wydaje mi się prawidłowe choć w powyższym opisie dość skrótowe. Na zacinanie się (nawet tej samej płyty w różnych miejscach) wpływ ma nie tylko bufor ale optyka i mechanika (kurz!).

@marcinez_mp:
albo wcześniej nie pisałeś o tym jak przerabiasz (chodzi mi o składanie DVD RB i DVD Shrinka) albo ja niedokładnie przeczytałem wcześniejsze posty. Pamiętam, że na początku DVD RB czasem miało problemy z materiałem obrobionym przez DVD Shrinka (zdaje się, że winowajcą był ten ostatni naruszając bebechy - szczegółów musiałbyś poszukać na forum.doom9.org). Najprościej byłoby sprawdzić czy taka zacinająca się płytka działa poprawnie po przepuszczeniu wyłącznie przez DVD RB i CCE. I tak jeszcze żeby ustalić uwagę, mógłbyś jakoś wytłumaczyć się ze sforumułowania:
Cytat:
A może shrink powoduje, że tak przygotowany materiał do obróbki przez CCE i DVDRB ma jakieś nieokreślone braki, które powodują, że w końcowym efekcie film "skacze"?? Na komputerze i stacjonarnym DVD tego skakania nie widać, choć raz zauważyłem, że film jakby na sekudę zatrzymał się i ruszył dalej.

To w końcu skacze czy nie skacze? Zacina się czy nie? Na stacjonarnym odtwarzaczu czy na dvd-romie (w tym drugim przypadku praktycznie nie istnieje problem VBV underflow).
Końcowe napisy można wyciąć na przykład VobBlankerem (a może i PGCEdit to potrafi? nie sprawdzałem dawno)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post