Dyskusja: Commands
Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.12.2005, 22:09   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Każda DVD-Video składa się z tytułów (Titles). Tytuły tworzone są z pogrupowanych w programy (programs) komórek (cells) i połączone ze sobą w jeden lub więcej łańcuch programów (PGC - program chains). Z punktu widzenia autoringu komórka to elementarny element projektu DVD.

Załóżmy, że masz na płycie film (Title 1):

- pre commands to zestaw komend wykonywanych przed rozpoczęciem wyświetlania filmu. Możesz ustawić sobie ścieżkę dźwiękową, czy napisów. Generalnie wykonywany jest program złożony z instrukcji rozpoznawalnych przez odtwarzacz DVD. Program sterujący odtwarzaniem filmu.

- post commands - analogicznie jak wyżej z tym, że są to komendy wykonywane po zakończeniu odtwarzania tytułu.

- R[2]==1 - Żeby wykonać jakiś program potrzebne są komórki pamięci (rejestry) w których mogą być zapisywane zmienne programu. Każdy odtwarzacz DVD dysponuje 16 rejestrami ogólnymi GPRM, i 24 rejestrami systemowymi SPRM. Rejestry GPRM możemy zapisywać, odczytywać itd. itp. Rejestry SPRM są zasadniczo do odczytu, przedstawiając stan odtwarzacza. Ale są wyjątki - np zapisując do rejestru SPRM[1] możemy wybierać numer ścieżki audio do odtwarzania, podobnie SPRM[2] służy do wyboru ścieżki napisów. Oczywiście [2] oznacza numer rejestru. Rejestry numerowane są od zera. R[2] - tak m.in. oznaczane są rejestry GPRM, czyli ogólnego przeznaczenia.

- Odtwarzany jest nasz film (Title) składający się z pewnej ilości scen/komórek (cells). Po zakończeniu odtwarzania każdej komórki może ona zażądać od odtwarzacza wykonania określonych zadań. I to właśnie jest cell command.

Więcej o zestawie komend VM znadziesz na stronach Repliki: http://www.dvd-replica.com/DVD/vmcmdset.php
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post