Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.01.2006, 01:37   #7
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Rayath
Na szczęście? Ja tam bym wolał żeby poprawił mi się odczyt...
A ja nie, bo na odczyt nie narzekam, a przede wszystkim - kupiłem Lite-ON-a wyłącznie do testowania nagranych płytek, także testowania tych samych płytek za wiele miesięcy, czy nawet za parę lat. Dlatego się cieszę, że (póki co) zmiana BIOS-u nie wpłynęła na efekty testowania.

Poza tym nie byłbym taki pewny, czy poprawienie algorytmu korekcji błędów rzeczywiście znacząco wpływa na ilość wykrytych na płytce przez napęd błedów PIE/PIF. Przecież ilość błędów na płytce się nie zmieniła, a jedynie sposób (szybkość) ich korekty przez napęd. Ale może się mylę.

Czy ktoś sprawdził wynik PIE/PIF tej samej płytki w dwóch całkiem róznych nagrywarkach? Ja sprawdzałem w dwóch Lite-ON-ach, ale takich samych (z różnymi biosami) i wynik był niemal identyczny.

Natomiast ta sama płytka testowana w napędzie COMBO (Lite-ON) wykazywała również taką samą liczbę (i rozkład) PIE, natomiast znacznie większą liczbę PIF (10x większą).

Może więc PIE mówi nam najwięcej o stanie samej płytki, a PIF o zdolności danego napędu do korekty istniejących na płytce błędów? Kolejna hipoteza to obalenia lub potwierdzenia.

latet
latet jest offline