Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.01.2006, 14:52   #10
Marecki73
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.12.2005
Posty: 17
Marecki73 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jest możliwość przerobiebnia CD na DVD do tego słuzy program - Orca - znalazlem to gdzies w sieci nie ze wszystkimi to wychodzi ale dziala, jak ktos chce to moge mu wysłac komplet na majla.kontakt- maeco_zg@tlen.pl
Krotki opis jak przerabiac:

Opis jak przerobić grę z cd na dvd na przykładzie SWAT 4 PL

Tworzymy folder o dowolnej nazwie np. SWAT4, kopiujemy do niego całą zawartość CD 1,
zawartość CD 2 wszystko poza autorunem.
Programem Orca edytujemy instalator gry o nazwie SWAT 4. W programie Orca po lewej stronie odnajdujemy zakładkę Media ( patrz screen ) w prawym oknie programu widzimy Volume Label i trzy linijki: Swat4_1 , Swat4_2 , Swat4_2 . Zmieniamy Swat4_2 na
Swat4_1 i zapisujemy zmiany, gra jest już ***8222;przerobiona***8221; i teraz po wypaleniu będzie się
instalować jednym ciągiem . Jednak musimy pamiętać że w przypadku gry np. SWAT4
Volume Label ma nazwę: Swat4_1 i podczas wypalania gry na dvd np. Nero nazwa musi pozostać: używamy jedynie dużych liter SWAT4_1 nazwa dlatego musi pozostać
ponieważ w przypadku gry SWAT4 po zmianie Volume Label np. na SWAT4_DVD i wypaleniu z taką nazwą instalator zgubi ścieżke i nie będzie mógł zainstalować gry.
Reszte dowiecie się ze screenów.
Inna modyfikacja instalatora na przykładzie The Suffering ( patrz screen )
Tutaj musimy zmienić dodatkowo linijkę DiskPrompt wstawiając wszędzie 1.
To chyba tyle co do przeróbki gier z instalatorami Msi.
Tym sposobem przerobimy wszystkie gry z instalatorami MSi.
Gry w których nie ma tych instalatorów takie jak np. The Punisher
***8222;przerabia się***8221; kopiując zawartość CD 1 do dowolnego folderu , zawartość CD 2 i 3,
wszystko poza autorunem i wypala się na płytke dvd wtedy już gra instaluje się jednym ciągiem możemy jej nadać dowolną nazwę np. The Punisher_DVD. Inaczej jest w przypadku gier EA Game np. FIFA 2005 za wołanie podczas instalacji o CD 2 odpowiedzialny jest plik: common_filelist , którego możemy edytować np. notatnikiem
i zmienić wszystko na 1 ( patrz screen ) . Ja upycham 2 czasem 3 gry już przerobione,
na 1 płytę DVD i programem do robienia menu na płytach , ja używam CDMenuPro Editor
ale są też inne programy tego typu robię im jeden wspólny instalator z autorunem , dorzucam jakieś fajne tło zrobione jakimś progsem np. Corelem . Dołączam również w/w
program , co prawda jest po angielsku ale jest bardzo prosty w obsłudze . Miłej zabawy.
Myślę że wam się mój poradnik do czegoś przyda.
Marecki73 jest offline