Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.02.2006, 14:22   #2947
Lord Jim
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.01.2006
Posty: 10
Lord Jim w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie kontynuuje poprzedniego posta, bo sam moglbym sie pogubic w tym, co napisalem, czy tez przekopiowalem/wkleilem.

Tak jak pisalem wyzej - zamieszczam kilka wykresow:
Rozpoczynam test jakosci dysku na nagranej plytce CD-R Maxmax 80 min 700 MB 1x-40x (znajduje sie tam 17 utworow audio):
Wyglada to tak:


Nagle wyglada juz tak:


Pozniej wyglada tak...:


...az tu nagle trach i znowu krecha w gore:


Nie wiem, co to teraz oznacza, ale te czerwone liczby to chyba nie za dobrze:


Tutaj screen calego wykresu. Nastepnie zrobilem scan i na czerwono podswietlilo mi 13 sciezke (sprawdzilem, odsluchalem na mojej wiezy i wszystko dziala bez zazutu, ba cala plytka chodzi doskonale, no moze poza paroma ostatnimi utworami, kiedy slychac takie malowyraznie pierdzenie co jakis czas. Potem zaczalem sprawdzac to, co jest na tej pierwszej zakladce o nazwie "Benchm..." - nie wiem co to wszystko oznacza. Proszę - wytlumaczcie mi.


Ostatecznie wykres "Benchmark" wyglada tak:



A tutaj przed chwila specjalnie probowalem wypalic inna plytke (po raz pierwszy przeze mnie uzyta o nazwie Supratec CD-R 80 min 700 MB 52x i co mnie nie dziwi: Nie moge wypalic z predkoscia wieksza anizeli 32x. Niestety zapomnialem zrobic screena. Zaczynam wiec wypalac z predkoscia maksymalna, czyli 32x, choc oczywiscie powinna byc wieksza. tym razem wypalam film bezposrednia z twardziela jak zqwykle zreszta:


i nawet w miare szybko sie rozpedzila (PS - znowy mialem problem z np otwarciem jakiegos pliku w czasie nagrywania, praca w czasie nagrywania na kompie zwykle mi nie przeszkadza (zwykle nagrywam na plytkach DVD, ktore jeszcze ani razu nie zaszwankowaly).
Wszystko wyglada dobrze...



...az tu nagle:



...i juz naprawde nie moge i zaciskam piesci.
na Verbatimie zatrzymywalo sie na 3%.
Moze jeszcze za jakis czas dorzuce jakies screeny.
Jesli komukolwiek cokolwiek zalezy aby taki biedny studencina jak ja nareszcie dowiedzial sie o co biega - bylbym bardzo wdzieczny.
Wszelkie sugestie beda dla mnie bardzo pomocne.
Cokolwiek.
Odwdziecze sie pomoca. Oczywiscie zalezy jaka.

Gdzies wyczytalem, ze takie DVD ma 2 lasery. To moze ten od Cd mam walniety, a moze cos innego - naped, tzn jak wkladam plytke to strasznie piszczy przez jakis czas. Najlepiej jak ja wyjme i wloze jeszcze raz, ale dlugo czyta, wogole wpienia mnie ten NEC jak nigdy.

Nie moze to byc wina Nero, bo na poprzednim bylo podobnie. Nowego BIOSa 1.03 jakiego niedawno wgralem tez nie, bo na poprzednim 1.01 bylo podobnie. ASPI tez dziala poprawnie, a wczesniej nie mialem i tak samo w sumie bylo.
Czyzbym musial wiecznie nagrywac na najlepszych plytkach i na malych predkosciach.
Dla porownania wrzuce tam kiedys jakies screeny z roznego rodzaju nagran itd. No chyba ze sie wpienie i pojde z karta gwarancyjna i finito.
Tylko ze mam pytanie, czy jesli zmienilem orginalnego BIOSa 1.01 na orginalnego 1.03, to gwarancja nadal jest wazna?
Lord Jim jest offline   Odpowiedz cytując ten post