Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.02.2006, 11:05   #1
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Nagrywarki Pioneer mod. 110***

Moja wlasna, prywatna opinia

Cytat:
Napędy Pioneer to jedne z najlepszych nagrywarek na rynku, jednak niestety w Europie nie wszystkie modele są dostępne. Mowa tu o najwyższym modelu serii DVR-110 - A10XLA. Każda z nagrywarek Pioneer z serii DVR-110 może zostać "przerobiona" do tego najwyższego modelu. Poza pełną obsługą DVD-RAM zyskujemy możliwość korzystania z użytecznego programu jakim jest Quiet Driver Utility.
Skuszony ta wspaniala perspektywa, sprowadzilem sobie 10 nagrywarek marki Pioneer. Zupelnie nieistotne wydaje sie, ze zamiast 10 jednakowych modeli, otrzymalem 10 roznych napedow z serii 110,(D, DBK) no ale to wypadek przy pracy.
Drugim przypadkiem, bylo to, ze pierwszy naped wlozony do komputera, nie zglosil sie w BIOSie - byl martwy od urodzenia, niestety.
Nieco zmotywowany, sprawdzilem nastepne. 8 zglosilo sie prawidlowo, 9 juz nie.
Wynik: 8:10 calkiem przyzwoity.
Nastepna niespodzianka, bylo to, ze wszystkie posiadaly stare BIOSy w ver. 1.10, skutkiem czego usilowaly nagrywac plyty Colibri (8x) i Supratec (8x) z oszalamiajaca predkoscia 1x.
Po aktualizacj, do ver. 1.39, te same plyty byly rozpoznawane jako odpowiednio 12x i 8x.
Naomiast nie bylo dla mnie zaskoczeniem, ze nagrywanie plyt +R idzie tym nagrywarkom nie najlepiej, nagrywalo co druga. (z tym sobie poradzilem, wkladajac "co druga" plyte ze szpindla do nagrywarki )
Ogolnie mowiac - kiszka.



Cytat:
Ostatnie napędy Pioneer z serii DVR-110* to bardzo udane nagrywarki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by je jeszcze bardziej ulepszyć! Jak to?W sprzedaży znajduje się kilka wersji napędu Pioneer DVR-110, różnią się one obsługą formatu DVD-RAM (jedne z nich tylko odczytują DVD-RAM inne, droższe, również nagrywają) ale nie tylko. ***8216;Najwyższy***8221; model nie był nigdy dostępny w Europie, a wprowadza kilka ciekawych nowinek, wśród których jest dodana obsługa Quiet Driver Utility. Program ten pozwala na dowolne manipulowanie wydajnością urządzenia, tak by pracowało ono na akceptowalnym przez użytkownika poziomie hałasu.
Modele które można przerobić to wszystkie urządzenia z serii DVR-110. Nie mają tu znaczenia dwie lub trzy litery znajdujące się po nazwie napędu. Docelowo zrobimy z tych napędów ***8222;ludzi***8221; :-) czyli napęd Pioneer A10XLA.
No kto by sie powstrzymal, przed posiadaniem, tak rewelacyjnej nagrywarki, ktorej na dodatek nie ma w Polsce?
Ja , nie!
Sprobowalem!
I co?
Ano nic!
Udalo mi sie dojsc do momentu wyswietlenia licencji i ani kroku dalej!
Ale nic to! Moze po prostu, nie umiem!
Poprosilem znajomych, upgrajdujacych nagrywarki LG, sama "sila wzroku"!
To samo.
Proba upgradowania "na chama" z poziomu DOSa, zakonczyla sie zniknieciem nagrywarki z systemu.
Na szczescie udalo sie ja podniesc.

Sumujac:
-nie kupie juz nigdy nagrywarek m-ki Pioneer (i Samsung), nawet z powodu o 40 zl nizszej ceny od LG.

I dolaczam pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy nagrywarek Pioneer.
Szczesliwego i dlugiego uzytkowania.
Pewnie macie wiecej szczescia niz ja
yahol jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online