Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.02.2006, 08:40   #11
Mashter
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Mashter
 
Data rejestracji: 10.11.2005
Posty: 22
Mashter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rork
Ech, startowanie od menu lub filmu zależne jest od tego jak płyta jest "zmasterowana" przez producenta czyli jest to niezależne od odtwarzacza czy to za 100zł czy za 2000zł. Starsze filmy były robione w czasach (wcale nie tak odległych) kiedy do robienia mastreingu z menu i innymi "pierdołami" był potrzebny drogi sprzęt i oprogramowanie więc robiono po kosztach najczęściej bez żadnego menu, teraz to można zrobić na prawie każdym mocniejszym pececie i się robi.Należy zauważyć, że menu animowane dla każdego języka zajmuje sporo miejsca i dlatego robi się je najczęściej tylko dla podstawowej wersji językowej, a dla pozostałych "nieruchome " obrazki dla oszczędności miejsca.
hmm jest to zależne od bardzo wielu czynników np ilości dynamicznych scen w filmie ilości scen "jasnych" i "ciemnych" rozdzielczości filmu, formatu i innych technicznych niuansów od ktorych zależy stopień kompresii danego filmu więc takie różnice są normalne.
Mam jeszcze jeden przykład by rozwiać ewentualne wątpliwości. otóż mam oryginalny film ARACHNOPHOBIA. w sumie film ma 105 minut. jeżeli chodzi o dodatki to nie ma na płycie nic co można nazwać bonusem. w menu jest tylko SCENE SELECTION, SETUP i PLAY. Menu nie jest z żadnymi bajerami, w tle tylko zwykły obrazek nieruchomy,nie ma lektora są tylko polskie,angielskie, czeskie, węgierskie,arabskie, chorwackie i słoweńskie napisy a ścieżki dźwiękowe są tylko angielskie5.1 i węgierskie 2.0.jak sie włozy płytę to pokazuje się nieruchome menu gdzie można sobie wybrać język. Jednakże pomimo iż film jest krótszy od powrotu batmana o którym wyżej pisałem zajmuje na płycie 5,93 GB. tak więc musi być jakaś różnica w jakości pomiędzy filmami oryginalnymi dłuższymi co zajmowały 4,18[jak wcześniej wspomniany powrót batmana] a tymi nowymi co są nagrywane na płytach jednostronnych dwuwarstwowych.
Mashter jest offline