Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.02.2006, 13:59   #1
xxlgreg
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Posty: 27
xxlgreg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dv do dvd kiepska jakosc

W wstepie chcialbym powitac wszystkich, to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.
Opisze krotko w czym problem.
Zgralem material z kamery dv material na dysk za pomoca Scenalyzer 2.1.
Rozumiem ze otrzymalem material (RAW) bez kompresji z interlacem (zdecydowalem sie ze pozbede sie go pozniej).
Zmontowalem film w programie, ULEAD VIDEO EDITOR 7.0 z Pakietu UleadMedia Studio 7.0 wybierajac w projekcie DV - PAL, 25fps, Audio 48kHz.
Tam tez pozbylem sie interlace`u. Zapislaem material wyjsciowy jako avi (720*576, 4:3, 25fps, DV Video Encoder --type 1. DV Audio PA 48000kHz).
Rozumiem ze powstal mi plik NIE skompresowany zadnym kodekiem z usunietym przeplotem. Otrzymalem plik 9 GB okolo 30 minut filmu.
Pozniej wykorzystalem Ulead MOvie DVD Factory 2. Do projektu dodalem otrzymany plik. JAko wynik mialem otrzymac dvd (opcje pliku wyjsciowego ustawilem wszedzie na MAXA, bitrate video 8000 kbs variable).
NO i zaczely sie schody. Plik wyjsciowy avi byl w mocno satysfakcjonujacej jakosci a dvd (okolo 1,5 gb) wyszlo MOCNO nie fajne. Pomijajac widoczne rozmycie obrazu pojawily sie smieci w postaci kolorowych kropek.
Postanowilem sie przeniesc na inny program a mianowicie Sonic (nie pamietam w jakiej wersji). Tam tez ustawienia byly na maksa. NIestety efekt byl taki sam.
Stwierdzilem ze tak musi byc.
Ale o zgrozo w moje rece trafila plyta z tej samej imprezy nagrywana przez kogos innego i zmontowana przez kogos innego. KIedy zobaczylem plyte dvd usiadlem z wrazenia. Otoz na jego plycie dvd jakosc obrazu byla taka sama jak na moim finalnym RAW`ie. Co ja zle robie?
Bede wdzieczny za kazda nawet najmniejsa porade.
Pozdrawiam
Grzesiek
xxlgreg jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online